240 mm sıvı soğutucu önerisi

DeepCool LS520 RGB 240mm olan modelin siparişini verdim montaj yapınca sıcaklık değerlerinde ne kadar bir düşüş olduğunu, + ve - yönlerini yazarım.

Arkadaşlar zar zor montaj yaptım ama fanlar aşırı hızlı dönüyor ses çok rahatsız edici test edeceğim ama sesten rahatsız oldum fanları kısma şansımız var mı? @Buraktas95 @xenom0rphe

Son düzenleme:
DeepCool LS520 RGB 240mm olan modelin siparişini verdim montaj yapınca sıcaklık değerlerinde ne kadar bir düşüş olduğunu, + ve - yönlerini yazarım.

Arkadaşlar zar zor montaj yaptım ama fanlar aşırı hızlı dönüyor ses çok rahatsız edici test edeceğim ama sesten rahatsız oldum fanları kısma şansımız var mı? @Buraktas95 @xenom0rphe
Anakartınız ne? Anakartın fan yönetme uygulamasını indirip ayarlayabilirsin. Örnek Asus AI Suite, Gigabyte App Center veya MSI Command Center vs.

CPU fan kısmından yönetemiyor musun? Soğutucu fanlarını anakartta hangi girişe taktın?

Hocam biraz kurcalayıp olayı çözdüm MSI Center uygulaması ile ufak bir ayar yaptım sorun ortadan kalktı.

İlk izlenim olarak 5600X ile boştayken 35-45 derece arası çalışıyor CPUID CPU-Z uygulaması ile stress test yaptım 60 derece üstünü görmedim. İleriki günlerde uzun süre oyun sonrası sıcaklık değerlerini de atarım. Almak isteyen arkadaşlar olursa ilk izlenim olarak DeepCool LS520 başarılı.

Teşekkür ederim🙏🏻🙏🏻

Almak isteyen arkadaşlar için yazıyorum dün yaklaşık 8 saat kadar oynadım her maç sonu ısıyı kontrol ettim, 60 derecenin üstünü görmedim. Öncelerde 80 - 83 civarı dolaşıyordu.

Not: Fanları MSI Center üzerinden Smart fan olarak ayarladım eğer fanları Full güçte kullanırsanız daha düşük ısı eğerleri alabilirsiniz size kalmış.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı