2400 MHz olan RAM'ler 2400 MHz'de çalışmıyor

Grim Reaper

Hectopat
Yer
İzmir
RAM
GSKILL 16 GB (2x8) RipjawsV kırmızı DDR4 2400 MHZ CL15
SSD veya HDD modeli
WD 3.5 1TB Caviar Blue Sata 3.0 7200 RPM 64 Mb HDD
Ekran kartı
Rx 6500 XT
Anakart
GIGABYTE B450M S2H
İşlemci
RYZEN 5 5500
Merhaba, dün bilgisayarımın 2133 MHz'de çalıştığını fark ettim. BIOS'tan olması gereken frekansa alıp kaydettim. Ve bir daha görüntü gelmedi. BIOS pilini çıkarıp taktım düzelttim. Ama merak ettiğim husus bu RAM'ler 2400 olmasına rağmen neden 2133 de çalışıyor? Yeni RAM alacaktım içime kurt düştü.

MemTest86 testi uygulayın, belki RAM'de problem vardır.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Eğer bir hata almazsanız RAM profilinizde bir problem vardır. Uğraşırım derseniz sonrasına yardımcı olurum.

MemTest86 testi uygulayın, belki RAM'de problem vardır.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Eğer bir hata almazsanız RAM profilinizde bir problem vardır. Uğraşırım derseniz sonrasına yardımcı olurum.
Hocam ramde sorun olduğunu sanmıyorum. Taş çatlasın 2 hafta önce bu ramler 2400 de çalışıyordu çatır çatır.

Sanılarınızla mı hareket edeceğiz yoksa MemTest86 sonucuna göre mi?
Sanılarımla hocam. Zaten ram değiştireceğim + söylediğim gibi i5 7500 ile bile 2100 de çalışmıyordu bu ram. Bu tarz bir sorunun anakart vb bir donanımdan olma şansı var mı benim merak ettiğim kısım bu. Çok isterseniz testi de yaparım ama dediğim gibi işte.

@izmirkartali Hocam sizin görüşünüz nelerdir?

Yeni konular

Geri
Yukarı