2400 TL ekran kartı önerisi

darqking

Hectopat
Selam arkadaşlar. Belki cevabını az çok kendim de biliyorum ancak yorumları önemsiyorum.
Almak istediğim bir ekran kartı var ancak birkaç seçenek mevcut.
Zotac RTX 2060 2350 TL.
MSI GTX 1660 Ti Ventus XS 2170 TL.
MSI RX 5700 referans modeli MSI 2400 TL.
Gigabyte RX 590 Gaming 1475 TL (Sapphire düşünmüyorum pek güven vermiyor)
MSI Armor RX 590 (570 kullandım sorunla karşılaşmadım)
Bütçe: 2400 TL.

Kullandığım sistem FX 8300 4.2 GHz.
16 GB RAM 1866 MHz.
PSU High Power 700 Watt 80+

Kafamdaki sorular;
Bu RTX 2060 ve 1660 Ti elbette darboğaz yapacak belki ancak 1.5-2 seneye Ryzen sistem kurarsam tekrar ekran kartı almak istemiyorum. Zotac RTX 2060 MSI gibi değil, boşta iken fanları dönüyormuş diye duydum sağlıklı olur mu? Aralarında 200 TL fiyat varken GTX 1660 Ti alınır mı?
RX 590 konusunda ise Armor modeli 2 tane 8 pin istiyor ve PSU'dan ekran kartına gelen 2 tane 6+2 pin var bunlar uyar mı?
Gigabyte RX 590 fiyatı uygun 1475 TL, bu kart nasıl olurdu?
Genelde yeni oyunlardan çok mmo oyunları oynuyorum ancak sattığım GTX 1050 Gaming X anthem oyununda yetersizdi ve almışken ileriye dönük bir ekran kartı almak istiyorum. Diğer türlü RX 580 alıp geçerdim.

Sorularım böyle.

Son düzenleme:
150 TL daha koyma imkanınız varsa bunu alın. RX 5700 referans model iyi değil. RX 5700 neredeyse tüm özel tasarımları sorunlu olduğu için mecburen Sapphire öneriyorum. Böyle bir imkan yoksa RTX 2060 tavsiye ederim. Ben aldığım zaman arada 1000TL fark olduğu için 1660ti tercih ettim ama bu durumda kesinlikle RTX 2060 alınmalı.

Zotac markasını önermiyorum. Aynı şekilde ekran kartlarında TUF serilerini de önermem. Sadece RX 5700 TUF modeli iyi. Soruna gelecek olursak RTX 2060 MSI Ventus, Armor, veya Asus Dual modellerine bakalirsin. AMD düşünürsen Sapphire RX 5700 Pulse modeli.

Bu arada arkadaşlar yorumlarınızı okudum sağolun. Ben genelde hepsi burada dan alışveriş yaptım. Memnunum. Vatan bazen iyi indirim olunca. Gözüme sinerji, inventus ve ereyon çarptı. Sizce bunlar güvenilir mi? Yoksa hepsi buradada kalmaya devam mı etsem. Trdenyol da var ancak hiç alışveriş yapmadım daha önce. Ve aynen zotac önceden kullanmıştım gtx 650 ve sorun yaşamadım ama bir asus ve msi değil sonuçta. Düşündürüyor. Aynen sadece 2327 tl ye sinerji ve inventus da zotac var rtx 2060, ereyonda da msi gtx 1660 ti gaming x havale ile 2070 tl. Fiyatlar hala uçuk. Benim bu power supply destekliyor mu acaba rx 5700 alırsam eğer? Referans aynen gözümü korkutuyor tek fan kapalı kutu olduğu için rx 5700 ün sapphire ya da msi’ı. Yeni almıştım High Power 700W 80+ Kırmızı Led Fanlı Güç Kaynağı (HPG-700ST-T12S)

Kullandığınız PSU kaliteli ve yeterlidir. Alabilirsiniz.
Teşekkür ediyorum cansınız. Bu arada kafanızı çok şişirmiş olmayım. Sapphire’i ilk defa kullanacağım. Ben hardcore oyuncu değilim ekran kartı genelde boşta çalışıyor. Pulse çift fanlı ve güzel duruyor. Ancak bu tek fanlı olanları almış olsam ne gibi bir sorun yaşarım? Bu arada 1920*1080 modda oynuyorum oyunları. 2-4K şu an yok.

Teşekkür ediyorum cansınız. Bu arada kafanızı çok şişirmiş olmayım. Sapphire’i ilk defa kullanacağım. Ben hardcore oyuncu değilim ekran kartı genelde boşta çalışıyor. Pulse çift fanlı ve güzel duruyor. Ancak bu tek fanlı olanları almış olsam ne gibi bir sorun yaşarım? Bu arada 1920*1080 modda oynuyorum oyunları. 2-4K şu an yok.
Çift fanlısı daha iyi. Tek fanlıyı küçük kasalar hariç önermem. Ya da kasa soğutman çok iyi olmalı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı