24000 TL'ye Gaming Laptop Önerisi

Bütçe
24.000
Kesinlikle hayır, aynı model bende de var. Tulpar gibi bir seçenek varken kesinlikle alınmaz. İşlemcisi daha zayıf, ekran kartı daha zayıf, soğutması daha zayıf ve MUX yok. Bu saydıklarım yeterli olmalı Tulpar seçmek için.

MUX yok Max Q model bütçe varken alınmaz.
Ya monster max p kullanıyor diye ısınıyor deniliyor o kadar para verip ısınma problemi yaşamak istemiyorum :(

Kesinlikle hayır, aynı model bende de var. Tulpar gibi bir seçenek varken kesinlikle alınmaz. İşlemcisi daha zayıf, ekran kartı daha zayıf, soğutması daha zayıf ve MUX yok. Bu saydıklarım yeterli olmalı Tulpar seçmek için.
Monster dışında öneriniz var mı?

Ya Monster Max-P kullanıyor diye ısınıyor deniliyor o kadar para verip ısınma problemi yaşamak istemiyorum :(

Max-P oldugu için ısınması normal fakat GPU sogutması tarafında yaklasık denk bile calısıyorlar denebilir Ideapad Max Q olmasına rağmen, Monster diye genelleme yapmak pek mantıklı değil Monster var Monster var.

İP3 sahibiyim o da ısınıyor işlemci konusunda. Ekran kartı evet IP3 de daha serin Monster'dan incelemelere bakarsak. Biri 90W diğeri 130W o yüzden normal. Ekran IP3 de daha iyi ama işlemci vs genel olarak baktığımızda Monster daha iyi. Monstera bir şans verebilirsiniz ama yok kesinlikle almam diyorsanız ki bu anlaşılabilir bir şey o zaman IP3'ü de gönül rahatlığıyla alabilirsiniz. 90W RTX 3060 zaten emin olun sizi tatmin edecektir. 3050 almayın 4 GB VRAM yetersiz kaldığı yerlerde çok üzer bayağı kasıyor yani VRAM yetmeyince.

Ya Monster Max-P kullanıyor diye ısınıyor deniliyor o kadar para verip ısınma problemi yaşamak istemiyorum :(

Monster dışında öneriniz var mı?

V20.4'ün soğutması gayet iyi ısnıyor diyenler genelleme yapıyordur.

Peki hiç bütçeyi zorlamadan şunu alsam:
1-2 yıl sonra ekran beni ağlatır mı kdjfdkfjs
TUF alacaksanız en kötü bunu almanızı öneririm. TUF'un ekranı ve soğutması Tulpar'a göre zayıf ancak işlemcisi biraz daha iyi denebilir ve DDR5 sisteme sahip. Tulpar MAX P olsa bile pek fazla ısınmıyor. Zaten TUF'ta da 140W 3060 var ve 87 dereceyi buluyor, üstelik bu dereceye çıkmakla kalmayıp GPU Watt'ını düşürebiliyor. Ben hala TUF mu Tulpar mı konusunda biraz kararsızım, TUF da gayet iyi bir seçenek. Paneli biraz daha iyi olsa gerçekten çok iyi bir Laptop olabilirdi ancak şu anki hali de fiyatına göre en iyi seçeneklerden bana kalırsa.

Çeşitli incelemelerde ekran kartının sıcaklığını görebilirsiniz:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Max-P oldugu için ısınması normal fakat GPU sogutması tarafında yaklasık denk bile calısıyorlar denebilir Ideapad Max Q olmasına rağmen, Monster diye genelleme yapmak pek mantıklı değil Monster var Monster var.
Ideapad'de ekran kartı 70 dereceyi pek geçmiyor, öte yandan işlemci 90-95'ı bulabiliyor.

Son düzenleme:
@dr.witcher @Artoria Pendragon @messinicocugu
TUF alacaksanız en kötü bunu almanızı öneririm. TUF'un ekranı ve soğutması Tulpar'a göre zayıf ancak işlemcisi biraz daha iyi denebilir ve DDR5 sisteme sahip. Tulpar MAX P olsa bile pek fazla ısınmıyor. Zaten TUF'ta da 140W 3060 var ve 87 dereceyi buluyor, üstelik bu dereceye çıkmakla kalmayıp GPU Watt'ını düşürebiliyor. Ben hala TUF mu Tulpar mı konusunda biraz kararsızım, TUF da gayet iyi bir seçenek. Paneli biraz daha iyi olsa gerçekten çok iyi bir Laptop olabilirdi ancak şu anki hali de fiyatına göre en iyi seçeneklerden bana kalırsa.

Çeşitli incelemelerde ekran kartının sıcaklığını görebilirsiniz:

Ideapad'de ekran kartı 70 dereceyi pek geçmiyor, öte yandan işlemci 90-95'ı bulabiliyor.
şu ikisi hakkında yorum yaparsanız sevinirim özellikle aceri merak ediyorum

Acer Nitro eski seri, işlemcisi attığım modellere göre zayıf, MUX Switch yok ve bundaki RTX 3060 düşük Watt diye hatırlıyorum. Panel ve kasa kalitesi de daha düşük düzeyde olmalı. Excalibur'a hiç girmeyeyim, uzak durmanız gereken bir seri, forumda ufak bir araştırma yaparak kalitesi hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Geri
Yukarı