2400G VRAM 2 GB olarak kaldı

AraştırmacıPc

Centipat
Daha fazla  
RAM
16
Ekran kartı
AMD 2400G APU
Anakart
B450M-K
Oyun oynamaya oturdum, baktım VRAM 2 GB, sonra BIOS'a girdim oto yapmak için yaptım ama yine de VRAM 2 GB'ta kaldı.

Masaüstüne hakim değilim ancak 5300U laptop kullanıyorum ve en fazla 2 GB VRAM ayırabiliyorum ancak yetmediği durumda paylaşılan bellek olarak sistem RAM'inden ekstra RAM kullanmaya başlıyor. Yani Vega 6 2 GB gözüküyor ancak Forza'ya da GTA V gibi bir oyuna girdiğim zaman ortalama 2 GB RAM'inden sistem belleği tarafından ilave paylaşıldığını ve Total'de 4 GB'a yakın belleğin ekran kartı için kullanıldığını görüyorum.

Masaüstüne hakim değilim ancak 5300U laptop kullanıyorum ve en fazla 2 GB VRAM ayırabiliyorum ancak yetmediği durumda paylaşılan bellek olarak sistem RAM'inden ekstra RAM kullanmaya başlıyor. Yani Vega 6 2 GB gözüküyor ancak Forza'ya da GTA V gibi bir oyuna girdiğim zaman ortalama 2 GB RAM'inden sistem belleği tarafından ilave paylaşıldığını ve Total'de 4 GB'a yakın belleğin ekran kartı için kullanıldığını görüyorum.
Bende rdr 2 oynamıştım orda kullanılabilir 8 GB VRAM vardı sonra GTA 5 e girdiğimde VRAM 2 GB olarak gözüküyordu bende ayarlardan vrame baktım otodaymis ztn ama sabit 2 GB da kaldı VRAM kullanımı bostayken bile 2 GB ta kullanılabilir 13.9 GB ramim gozukuyor

Bende RDR 2 oynamıştım orada kullanılabilir 8 GB VRAM vardı sonra GTA 5'e girdiğimde VRAM 2 GB olarak gözüküyordu bende ayarlardan VRAM'e baktım otodaymis zaten ama sabit 2 GB da kaldı VRAM kullanımı bostayken bile 2 GB'ta kullanılabilir 13.9 GB RAM'im gozukuyor.

Hocam oraya takılmayın, bir problem yok sistem gerek şekilde RAM ayarlaması yapıyor. Zaten dediğim şekilde olmasa VRAM darboğazına girer ve FPS droplanmaları, dokuların yüklenememesi gibi sorunlar yaşardınız.

Hocam oraya takılmayın, bir problem yok sistem gerek şekilde RAM ayarlaması yapıyor. Zaten dediğim şekilde olmasa VRAM darboğazına girer ve FPS droplanmaları, dokuların yüklenememesi gibi sorunlar yaşardınız.
Olayın üstüne yazıyorum sabah açtım oyuna girdim girer girmez dondu ve attı sonra bı daha denedim mavi ekran verdi ve denedigim ramleri çıkarmak bios pilini çıkarmak HDD yi sokuo yeniden takmak, driverlari silip yeniden kurmak, bios güncellemek gibi olası herseyi yaptım ama çözüm olmadı şimdi hiçbir oyuna girmiyor direk kapanıyor öyle kaldı

Yeni konular

Geri
Yukarı