240GB SSD Önerisi

O kadar bütçem yok. Kuponla Trendyol'dan 85TL'ye alacağım.
4 senedir Hi-Level 120GB kullanıyorum. Sistem tam 6 saniyede hazır. Isısını bilmiyorum ama eminim serindir çünkü son devirde 14CM'lik fan direk SSD'ye üflüyor kasamda. Yani ısınma sorunu olması neredeyse imkansız. Bu durumda hangisini almalıyım?
BX 500 240GB olan model kronik ısınma sorunlu. Toshiba olanda da sağlık sorunu vardı herhalde. Ben ya SU 630 ya da Sandisk öneririm. Bütçe varsa tabi 860 Evo alınmalı. Hepsi az da olsa sorunlu çünkü 😀
SU630'da kronik sorunlu değil mi?

SU630'da kronik sorunlu değil mi?
860 Evo ve birkaç pahalı model dışında hepsini sorun hepsine kronik sorunlu derler. Mesela bizdeki SU650 120GB olan SSD çoğu SSD diskten daha hızlı. Bu SSD ile sorun yaşayanlar da var o yüzden aynı zamanda "Kronik Sorunlu" diye geçiyor. BX 500 ile ilgili forumda birkaç kişiyle de konuştum nedense sadece 240GB olanda sorun var. 480 GB kullanan birkaç kişi açtığım konuya hemen sorun yok ki dedi ve bunu kanıtladı. O yüzden sadece 240GB olanı önermiyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videoya göre Gigabyte ve Kingston daha iyi. Gigabyte nasıldır?
Kingston olanı alın o zaman 250 TL? Daha da düşecekseniz Crucial 240 GB tavsiye ederim.
Crucial kuponla 85TL'ye gelecek. Yeni ekran kartı aldım onun borcu var o yüzden bütçe yok. Gigabyte nasıldır? O da değil dersen Crucial sipariş edeceğim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Crucial kuponla 85TL'ye gelecek. Yeni ekran kartı aldım onun borcu var o yüzden bütçe yok. Gigabyte nasıldır? O da değil dersen Crucial sipariş edeceğim.
Gigabyte da iyi, onu da tercih edebilirsin.

Crucial kullanan arkadaşlarım var ve sorun yarattıklarını hiç duymadım ayrıca sisteminizle uyumlu
Anakartınız MSI H110m Pro-D sitesine girip baktım orada storage bölümünde Crucial BX500 240GB yazıyor.

Crucial BX500 modelini hem masaüstü bilgisayarımda hem de dizüstü bilgisayarımda kullanıyorum. Tavsiye ederim. Bunun dışında Adata Su650 120gb modelini kullandım ondan da bir sıkıntım yoktu.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı