240GB SSD Önerisi

Makaleler
8
Yer
Gaziantep
Daha fazla  
Windows kurmak ve yavaş açılan 1-2 oyunu kurmak için alacağım. Gönlüm Crucial'dan yana ama yine de sorayım dedim.
  • Crucial BX500 240GB
  • SanDisk SSD Plus 240GB
  • Toshiba TR200 240GB
Hangisi daha iyi olur? Sistemim:
  • i7 6700
  • 2x8GB 2133MHZ DDR4
  • RX 580 STRİX 8GB
  • G750M 750W PSU

Son düzenleyen: Moderatör:
Toshiba TR200 hakkında bir kaç şikayet gördüm forumda diye biliyorum. Crucial hakkında da gördüm gerçi ama crucial hakkında gördüklerim sıcaklık sorunlarıydı. Bence crucial almalısınız. SanDisk benim gözümde sıralamada bile yok.

BX 500 240GB olan model kronik ısınma sorunlu. Toshiba olanda da sağlık sorunu vardı herhalde. Ben ya SU 630 ya da Sandisk öneririm. Bütçe varsa tabi 860 Evo alınmalı. Hepsi az da olsa sorunlu çünkü 😀

bu siteden anakartına uygun olanı bul.

Hız bakımından Crucial mantıklı olan ama Sandisk de olabilir sorunsuz çalışıyor bendeki. Toshiba'yı ise önermiyorum.
SanDisk pek kaliteli bir model değil. Toshiba'nın da kronik sorunları olduğu söyleniyordu, düzeldi mi fikrim yok. 3 seçenek arasında en iyisi Crucial.
Crucial olanın 240GB modeli kronik ısınma sorunlu. 480GB kullananlarda sorun yok ama ben de dahil olmak üzere 240GB model ile 10-20GB üstünde veri aktarırsanız ısıdan 1MB/sn bile olabiliyor.

Dostum şuan ben Crucialdayım henüz bir problemi yok 3 aylık bu arada 1400 gb yazdım.
%3 ömrü gitti sistem 15saniyede hazır Crucial alın derim ben.
Crucial olanın 240GB modeli kronik ısınma sorunlu. 480GB kullananlarda sorun yok ama ben de dahil olmak üzere 240GB model ile 10-20GB üstünde veri aktarırsanız ısıdan 1MB/sn bile olabiliyor.
Dostum 5fanlı kasada 80gb yazarken max 42 derece gördüm ?

Sandisk ve Toshiba'nın 240lığını, Crucial'ın da Nvme olanını kullanıyorum ama Crucial Sata olanı kullanmadım. Isınma sorunu kronikse o halde Crucial'ı eleyip 860 evo gibi bir üst levele çıkması iyi olur arkadaşımızın. Teşekkürler bilgi için.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı