240GB SSD'nin yanına 500GB M.2 SSD vs 1TB 7200RPM HDD

Geforce Mx130

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5500 3.6GHz-Sapphire RX5700XT 8GB GDDR6-Gigabyte B550m Ds3h rev 1.4-Viper Steel 8x2GB 3600Mhz CL17 Ram-Apacer Panther As340 240GB-Aerocool Vx Plus 500W-Bitfeniz Helios Mesh kasa 🙂
Bilgisayarımda halihazırda Apacer AS340 240GB'lik disk var. Hızları; 550, 460 ancak yer yetmiyor. Yanına 750-800 bütçe ile depolama almak istiyorum. Bu bütçede Kioxia'nın 500GB M.2 SSD'si var bir de birden cok markalı 1TB 7200RPM HDD'ler var. Eğer SSD alırsam ona Windows'u ve oyunları kurarım. HDD olursa ona oyunları kurarım. Sizce hangisi mantıklı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarımda halihazırda Apacer AS340 240GB'lik disk var. Hızları; 550, 460 ancak yer yetmiyor. Yanına 750-800 bütçe ile depolama almak istiyorum. Bu bütçede Kioxia'nın 500GB M.2 SSD'si var bir de birden cok markalı 1TB 7200RPM HDD'ler var. Eğer SSD alırsam ona Windows'u ve oyunları kurarım. HDD olursa ona oyunları kurarım. Sizce hangisi mantıklı?

Anakartınız nedir? Her anakart M.2 desteklemiyor.

Hocam eğer Windows'u SSD de kullanacak olsaydınız HDD mantıklıydı ancak windowsuda kuracaksanız SSD kesinlikle daha mantıklı.
unutmayın en kötü SSD en iyi HDD'den hızlıdır

Benim bilgisayarımda da M.2 ssd - ssd ve HDD var hepsinde windows deneyimim var kesinlikle M.2 ye kurmanızı öneririm farketmeseniz bile bilgisayarı çok hızlandırıyor ve sorun çıkartma riski HDD'ye göre çok daha az.Windows ve en çok oynadığınım oyunları M.2 ye kurdum.Video ve büyük dosyaları ise HDD'de tutuyorum.

Anakartınız nedir? Her anakart M.2 desteklemiyor.
Gigabyte B550m DS3H

HDD'ye Windows kurarsanız sizi deli eder 500 GB M.2 en iyisi tercih olur.
HDD alırsam Windows'u 240GB'lik SSD'ye kuracağım.

Benim bilgisayarımda da M.2 ssd - ssd ve HDD var hepsinde windows deneyimim var kesinlikle M.2 ye kurmanızı öneririm farketmeseniz bile bilgisayarı çok hızlandırıyor ve sorun çıkartma riski HDD'ye göre çok daha az.Windows ve en çok oynadığınım oyunları M.2 ye kurdum.Video ve büyük dosyaları ise HDD'de tutuyorum.
Hocam bi yandan da 500GB'de yetmezse diye düşünüyorum çünkü iyi bir sistem topladım. İstediğim bütün oyunlari oynamak istiyorum. Bütçem 800 SSD veya HDD oneribilirsiniz.

Hocam eğer Windows'u SSD de kullanacak olsaydınız HDD mantıklıydı ancak windowsuda kuracaksanız SSD kesinlikle daha mantıklı.
unutmayın en kötü SSD en iyi HDD'den hızlıdır
Hocam eğer HDD alırsam Windows'u 240GB'likte kurulu şekilde devam ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı