TOGG ile kaza yapılması durumunda garanti neleri karşılar?

WolreaG

Hectopat
Makaleler
3
Yer
İzmir/Urla
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
GT 730, 8 GB RAM, i5-4590
Merhaba babamın bu arabayı alma düşüncesi var ve ehliyet aldığımda bana da verecek. anlaştık bu konuda ama ehliyeti yeni aldığım için kaza yaparsam ne olur düşüncesi var. Sanırım 2 yıl garantisi varmış ve bu süre içerisinde arabayı tanırım da diyelim ki garanti süresinde arabanın kenarı çizilse veya önümdeki arabaya çarpsam duramayıp garanti bir şey yapar mı? Bunu merak ediyorum.

Kaportada boyayla ilgili problemler, plastik aksamlarla ilgili problemler ya da bir sürü kişi tarafından şikayet edilip kronik arıza haline gelmiş şeyler garanti kapsamında değerlendirilir. Onun dışında firmanın fark ettiği şeyler olursa sizi çağırırlar ve garantiden işlemleriniz gerçekleşir.

Kaza durumu ise siz yaparsanız hatalı mantıken siz oluyorsunuz ama siz haklı durumdaysanız da karşı tarafın sigortası ya da kaskosu tarafından karşılanır.

Garanti hiçbir şeyi karşılamaz. Garanti arkadaşın da dediği gibi üretim hataları ve vaktinden önce sebepsiz bozulan şeyler içindir.

Telefonunun ekranini kirinca veya cizince de garanti karsilamiyor ayni mantik. Senin hatanin oldugu hicbir seyi garanti karsilamaz ki denildigi gibi arabalarda garanti daha cok uretici hatasi icin vardir. Bunun haricinde kazalarda vs. isin icine sigorta - kasko giriyor. Arabanin her yeri sensor dolu zaten orasini burasini cizdirmen veya dokundurman cok kolay degil, panik yapma yola ve kurallara dikkat et.

Konudan bağımsız bir şekilde TOGG bence hala yazılım olarak tam bitmemiş hala gelişmekte olan bir araba ve bazen sorunlar olabiliyor ve ilk araba için sizi yorabilir ayrıyeten ilk araba için biraz fazla büyük bir araç bence.

Garanti hiçbir şeyi karşılamaz. Garanti arkadaşın da dediği gibi üretim hataları ve vaktinden önce sebepsiz bozulan şeyler içindir.
Garanti olarak demek istediğim şuydu, mesela göçük oldu veya far kırıldı diyelim bu far garanti kapsamına giriyor mu? Suçlu biz olsak bile olarak soruyorum.

Garanti olarak demek istediğim şuydu, mesela göçük oldu veya far kırıldı diyelim bu far garanti kapsamına giriyor mu? Suçlu biz olsak bile olarak soruyorum.
Dedik ya kardeşim senin kırdığın bozduğun hiçbir şeyi garanti kapsamaz. iPhone 15 pro aldın yere düşürdün kırıldı. Bunu garanti karşılar mı? Karşılamaz. Böyle işte.

Yeni konular

Geri
Yukarı