240Hz 1ms 24inç IPS Monitör Önerisi

awaree

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar ben kendime ideal bir monitör bakıyorum. İstediğim özellikleri başlıktaki gibi. Size danışıyorum çünkü kimisi kiminde ghosting var diyor kimi ışık sızması, kimi de ürüne 1ms yazıyor ama ekstra ayarlardan açınca 1ms oluyor falan. Şimdiden teşekkür ederim. 165hz önerilerinize de açığım. Ayrıca flat olursa iyi olur

Merhaba ben kendime ideal bir monitör bakıyorum. İstediğim özellikleri başlıktaki gibi. Size danışıyorum çünkü kimisi kiminde ghosting var diyor kimi ışık sızması, kimi de ürüne 1ms yazıyor ama ekstra ayarlardan açınca 1ms oluyor falan. Şimdiden teşekkür ederim. 165Hz önerilerinize de açığım. Ayrıca flat olursa iyi olur.

Bütçe belirtebilir misiniz?

Bu değil de 24G2ZU modeli olabilir bunda pivot özelliği yok.

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Bütçe belirtmemişim ama 5k 6k civarıydı. Attığınız aoc monitör içime çok sindi, kafamda iki soru var. Birincisi 0.5ms mprt gtg falan dediği normalde tepkime süresi daha fazla olup da ekstra bir ayar açıp bir şeyden feragat ettiğinde olan bir özellik mi? Yani aslında normal ayarlarda kullansam 0.5, 1ms alamayacak mıyım? çünkü bunun gibi bir şey yaşayan arkadaşım vardı bir kere. İkinci sorum da 500tl farkla Pivot özellikli olan modelini tercih etmek mantıklı mı? Teşekkürler @Chuck Norris @OnurKelees

bir de ghostingin en az olması için g2g nin mi daha düşük olması lazım mprt'nin mi? hangisi daha önemli?

Son düzenleme:
Cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Bütçe belirtmemişim ama 5k 6k civarıydı. Attığınız aoc monitör içime çok sindi, kafamda iki soru var. Birincisi 0.5ms mprt gtg falan dediği normalde tepkime süresi daha fazla olup da ekstra bir ayar açıp bir şeyden feragat ettiğinde olan bir özellik mi? Yani aslında normal ayarlarda kullansam 0.5, 1ms alamayacak mıyım? çünkü bunun gibi bir şey yaşayan arkadaşım vardı bir kere. İkinci sorum da 500tl farkla Pivot özellikli olan modelini tercih etmek mantıklı mı? Teşekkürler @Chuck Norris @OnurKelees

bir de ghostingin en az olması için g2g nin mi daha düşük olması lazım mprt'nin mi? hangisi daha önemli?
Pivot model 0.5 gtg ve 0.5 mprt olarak gözüküyor ama pivot olmayan model 4ms gtg o yüzden pivot model hem pivot özelliğinden hem de gtg tepki süresinden tercih edilmeli. Ghostingin az olması için g2g'nin düşük olması lazım. Bildiğim kadarıyla g2g daha önemli ama ben IPS herhangi bir monitörde panel kalitesi çok kötü olmadığı sürece gözle görülür bir ghosting olacağını zannetmiyorum.

Geri
Yukarı