240Hz 1ms monitör tavsiyesi

Bütçe
7200

Silvain

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba,
Mevcut sistemime uygun bir monitör arıyorum ancak bazı seçenekler arasında kararsız kaldım. Bu sebeple bilgili arkadaşların yardımına ihtiyaç duydum. Genel olarak CS:GO, Valorant ve F1 oyunlarını oynuyorum.
İşlemci: Ryzen 5 5600.
RAM: 16 GB.
Anakart: MSI A320M-A Pro.
Ekran kartı: RX5500 XT 4 GB.
Güç kaynağı: Corsair 550W.

ASUS Tuf Gaming VG258QM
ASUS Tuf Gaming VG259QM
DELL S2522HG
Alienware AW2521HFA gönlüm iki Dell markalı modelden yana ancak AW2521HFA modelinde screen burn gibi kronik bir sorunu olduğunu gördüm ama ne kadar doğru ne kadar yanlış bilmiyorum.

Bazı monitörlerde 1ms yazmasına rağmen 5ms olması gibi bir şeyler gördüm. Bu monitörde böyle bir şey var mıdır acaba?
Hocam aslında çoğu, neredeyse tüm monitörler 5 MS dır. Gtg veya mprt denen 2 özellik 5 MS monitörleri 1 MS e düşürmeye yarıyor. Yani 1 MS diye buna diyorlar.

Hocam aslında çoğu, neredeyse tüm monitörler 5 MS dır. Gtg veya mprt denen 2 özellik 5 MS monitörleri 1 MS e düşürmeye yarıyor. Yani 1 MS diye buna diyorlar.
Bilgi için teşekkür ederim. Yukarıdaki modellerden hangisini öneriyorsunuz? Gerçekten aşırı arada kaldım.

Konuya geç katıldım biraz.
Ben insanların hayatlarının sadece iki-üç oyunla geçmediğini bildiğim için TN panel (zorunda olmadıkça) önermiyorum.
ASUS TUF'da bazı sorunlar nüks ettiği için ilk önerim olamazlar.
Baktığın Dell monitörler ihtiyacını karşılayan güzel monitörler.
Alienware'de screen burn değil de Burn-in sorunu mevcut. Aslında bu sorun ölü piksel gibi şans meselesi. Her monitörde olağan bir durum.
Fakat linkte ki Dell ile Alienware arasında fark yok. Üst model Alienware farklılık yaratıyor.

Konuya geç katıldım biraz.
Ben insanların hayatlarının sadece iki-üç oyunla geçmediğini bildiğim için TN panel (zorunda olmadıkça) önermiyorum.
ASUS TUF'da bazı sorunlar nüks ettiği için ilk önerim olamazlar.
Baktığın Dell monitörler ihtiyacını karşılayan güzel monitörler.
Alienware'de screen burn değil de Burn-in sorunu mevcut. Aslında bu sorun ölü piksel gibi şans meselesi. Her monitörde olağan bir durum.
Fakat linkte ki Dell ile Alienware arasında fark yok. Üst model Alienware farklılık yaratıyor.
Yorumun için teşekkür ederim. Tam olarak şu anda sipariş verecektim ki yorumunuzu gördüm. Farklı bir öneriniz var mıdır? Eğer yoksa DELL S2522GH modelini alacağım. Amacım FPS oyunlarında rekabetçi olabilmek.

Yeni konular

Geri
Yukarı