240Hz 1ms VA Panel monitör tavsiyesi

CS:GO için ya da diğer oyunlar için (PUBG gibi FPS tarzı) VA önerilmiyor, TN öneriliyor. Bu yüzden piyasada daha fazla TN panel görüyorsunuz. Sizin kararınız ancak özellikle CS:GO için alıyorsanız VA panel önermiyorum.

Oyun için alıyorsanız TN panel. TN panelin tepkime süresi yüksek.. Renk işleme programları kullanmayacaksanız TN panel en iyisidir.

Son düzenleyen: Moderatör:
En öncelikle PUBG. Ara sıra da CS-GO oynayacağım. Tepkime süresi 1ms olan VA paneller TN panelden daha iyi diye düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende uzun süredir 24 , 24.5 , 25 inch arası 240 hz monitör bakıyorum. 1 ms olmasını geçtim 3 , 4 ms de olsa ips yada va panel 240 hz 24 inch monitör üreten bir marka dünyada yok. Viewsonic XG270 240 hz , 1ms , fhd , IPS monitör var ama 27 inch. Fiyat olarak 24 inch tn panel 240 hz monitörlerden daha ucuz ve 1 ms ips panel açıkçası hiç güvenilir gelmedi bana 😃 .Bunu üreten firma neden aynı ürünün 24 inch versiyonunu da yapmıyor anlamış değilim.
Kısacası aradığın özelliklerde (24" , 240hz , va ) monitör dünyada daha üretilmedi.
CS:GO için ya da diğer oyunlar için (PUBG gibi FPS tarzı) VA önerilmiyor, TN öneriliyor. Bu yüzden piyasada daha fazla TN panel görüyorsunuz. Sizin kararınız ancak özellikle CS:GO için alıyorsanız VA panel önermiyorum.
'Öneriliyor' , 'önerilmiyor' derken keşke bunları kimin söylediğinde belirtseydiniz. Rekabetçi oyun oynayanlar farklı bir ırktan değil ve insanların gözüne daha hoş gelen bir görüntü kalitesi istemesi gayet normal. Tn panel bir monitör kullanıcısıyım , monitörü her açtığımda çamura bakıyormuş gibi hissediyorum. O ( Asus VG248 ) monitörü kullanmak yerine 17 inch va panel laptop monitörünü kullanmayı tercih ediyorum.
Linkdeki TN panel. TN panel istemiyorum. Gerekirse 144Hz alırım ama VA olsun istiyorum.
Monitör panel özellikleri:
Hız ( hz , ms ) = Tn > Va > Ips
Kalite ( renk , çözünürlük ) = Ips > Va > Tn
Bütçe yeterliyse , en iyi görüntüyü yüksek hertzde alıyım diyorsan ; en iyisi Va değil Ips. 144 hz 1 ms 24 inch ips panel monitörler var.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı