240Hz 2K IPS monitör önerisi

Bütçe
15.000
Merhaba arkadaşlar, bende PC Hocası Goat V4 sistem var (4070 Super ve i5 1440F).
Monitör olarak da Dell Alienware 360Hz bir monitörüm var ancak bu sistemle Valorant ve LoL'de bırakın 360FPS almayı 240FPS bile sabit alamıyorum. Hâl bu olunca forma yazdım ama çözüm bulamadık sorun darboğazmış. Ben de şimdi 2K monitöre geçeyim diyorum elimdeki ile ya satıp ya takas edip. Sizin önereceğiniz neler var bu özelliklerde.
Kanka aynı sistemi bende aldım ama ben neredeyse 300 fps altı almıyorum en yüksek ayarlarda sende farklı bir soeun olmasın

@BerkayZ87
Hocam birde şuanda 2K 240HZ bir monitör yerine acaba 4K 144HZ bir monitöre geçsem mi diye düşünmüyor değilim.
1) sistemim Lol ve Valorant gibi oyunlarda 4K bir monitörde 144FPS verebilir mi?
2) Sizin 4K 144HZ için önerebileceğiniz bir monitör var mıdır?

2K monitör büyük olduğu için bu sefer de FPS oyunu oynarken zorlanacaksınız. İşlemciyi yükselte biliyorsanız yükselmeyi deneyin. 2K için 240Hz yüksek bir tazeleme hızı. Daha güçlü bir ekran kartı lazım. O sistem sizi 2K’da pek tatmin etmeyebilir.

@BerkayZ87
Hocam birde şuanda 2K 240HZ bir monitör yerine acaba 4K 144HZ bir monitöre geçsem mi diye düşünmüyor değilim.
1) sistemim Lol ve Valorant gibi oyunlarda 4K bir monitörde 144FPS verebilir mi?
2) Sizin 4K 144HZ için önerebileceğiniz bir monitör var mıdır?
4K olarak M27U veya MAG 274UPF onerebilirim. En ucuz yollu secenek olarak M28U var.

Geri
Yukarı