240Hz Freesync Monitöre G-Sync açmak

Can Kardag

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle iyi forumlar benim bir sorum olacaktı elimde GTX 1060 6 GB ve ViewSonic XG2530 1ms 240Hz Gaming Monitör var. Bir yakınımda 144Hz 1ms G-sync monitör var. 144Hz G-Sync'li monitör benimkinden daha akıcı nedenini sordum arkadaşım direk bana G-Sync dedi biraz araştırma yaptım haklı buldum. Velhasıl kelam son zamanlarda Freesync özellikli monitörlere G-Sync geleceğini duydum benim sorum bu özelliğin gelmesi yani benim monitörüme gelmesi çok uzun sürer mi bunun hakkında bir bilgi varsa yorum yaparsanız çok sevinirim teşekkürler.

Dosya Ekleri

• viewsonic_xg2530_review.jpg
    viewsonic_xg2530_review.jpg
    102,3 KB · Görüntüleme: 95
Son düzenleyen: Moderatör:
@Silinen üye win 8.1 pro var arkadaşımla araştırdık ama monitörün menüsünde Free Sync silik renkde yani tıklanmıyordu sanırım windows 10 yüklememiz gerekiyor

Bu durumu bende fark ettim dile getirdim zaten konuda da. Belki ilerleyen zamanlarda gelen güncellemelerle düzeltilir sorun varsa ya da durum bu şekilde yani Windows 10 gerekli.

Monitörün menüsünde derken? Nvidia denetim masası ayarları olmasın o ?

Monitör ayarlarındaki FreeSync'i açabilmek için, başka ayarlarla da oynamak gerekebiliyor. Kendi monitörümden örnek vermek gerekirse: Low Input Lag'ı 'Normal' ayarına çekmeden FreeSync'i aktifleştiremiyorum.

Zaten monitörden FreeSync'i açmadan Nvidia ayarlarından G-Sync'i açamıyor olmanız gerek. Nasıl oldu o? :D

bide 240 hz olarak fre-sync kullanıyorum izlediğime göre hz yi düşürmem gerekiyor sanırım ama 240 da g-sync açık :D :D

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı