FreeSync Monitörlerde NVIDIA G-Sync Açma Rehberi 2

sosyal123

Kilopat
Makaleler
5
Daha fazla  
FreeSync Monitörlerde NVIDIA G-Sync Açma Rehberi 2

FreeSync nasıl kullanılır ve NVIDIA G-Sync ayarları nasıl olur elimden geldiğinde anlatmaya çalışacağım.

Neden Windows 10 ?
Ne kadar doğru bilemiyorum ama benim gözlemlerime göre Windows 10 yüklü bilgisayarda Nvidia denetim masasını açtığımda G-Sync ayarlarını Windows 8.1 yüklü bilgisayarda olmadığını fark ettim. Bu bilgiyi de paylaşmak istedim.

Gerekli donanım ve yazılımlar
1 Monitörün FreeSync desteği olmalı.
2 Ekran kartının G-Sync desteği ve ekran kartı Nvidia ise en az 417.71 veya üzeri driver sürücüsü yüklenmiş olmalı.
3 DPI (DisplayPort) bağlantı kablosu gerek.

GEFORCE® EXPERIENCE
NVIDIA Sürücüleri

G-SYNC Uyumluluk Listesi: Nvidia'nın G-SYNC Destekli Ekran Kartları - Technopat Sosyal

Monitör için ne yapılmalı?
Örneğin AOC marka model monitörlerde FreeSync ayarı otomatik olarak açık geliyor. (modellere göre değişiklik gösterebilir)
DPI (DisplayPort) bağlantı kablosu ile bağlayın. (kutu içerisinde çıkıyor)
Monitörün driver sürücüsünü yükleyin. (kutu içerisinden CD çıkıyor ancak güncel olması için sitesinden indirin)

Ör:
AOC G2260VWQ6 marka model monitörün driver sürücünü indirip yükleyelim. LİNK

-Aygıt yöneticisi + Monitörler + sürücüyü güncelleştir + sürücü yazılımı için bilgisayarımı tara + gözat + dosyayı seç + ileri + kurulumu tamamlayın.
1 numaralı resimdeki dosya ile kolayca yükleyebilirsiniz. 2 numaralı dosyayı yüklemek için bir işlem yapmanız gerek.
Sürücü imzalarını devre dışı bırakarak yükleyebilirsiniz.

Sürücü imzası nasıl devre dışı bırakılır?
1 Sol Shift tuşuna basarak bilgisayarı yeniden başlatın.
2 Sorun giderme
3 Gelişmiş seçenekler
4 Başlangıç ayarları
5 Yeniden başlat
6 Sürücü imzası zorlamasını devre dışı bırak (klavyeden 7 tuşuna basın bilgisayar normal şekilde açılacak)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

d1.jpg

asasa.jpg

NVIDIA G-Sync ayarları nasıl olmalı?
Nvidia denetim masası ayarlarını açın ve G-Sync ayarları seçmesine tıklayın.

1. Enable G-SYNC, G-SYNC Compatible --> seçin
-Enable for full screen mode --> tam ekran modunda çalıştır
-Enable for windowed and full screen mode --> tam ekran ve yarım ekran modunda çalıştır

2 .Select the display you would like to change --> burada bir veya birden fazla bağlı monitörleri görebilirsiniz.

3. Display specific settings --> bazı ayarları görüntüler
-Display settings for the selected display mode --> burada bir veya birden fazla bağlı monitörler varsa ve seçilen mönitör de G-SYNC aktif edebilirsiniz.

Ve en son kesinlikle bilgisayarı yeniden başlatın.

Çalıştığını nasıl anlarım?
Aşağıdaki resimde görüldüğü üzere monitörün ayarlarından kontrol edebilirsiniz. (marka modele göre değişiklik gösterebilir)
Açık olduğunda V.frequency 75 Hz (FreeSync)
Kapalı olduğunda V.frequency 75 Hz
gghggghh.png

Display - G-SYNC ON
G-SYNC Compatible Indicator: işaretlerseniz resimdeki gibi G-SYNC ON yazısını oyun esnasında sürekli aktif olur.
NOT: Bu ayarı tekrar kapattığınız halde kapanmıyorsa bilgisayarı yeniden başlatın.

sssss1.jpg

İmza zorlamasını devre dışı bıraktıktan sonra tekrar aktif etmemiz gerekiyor mu?

Not: Dediklerinizi harfi harfine uyguladım devre dışı bıraktım yeniden başlattım aygıt yöneticisinden masa üstündeki driver klasörünü seçtim güncelle dedim en son sürüm zaten yüklü dedi, bişeyi yanlış yaptık ama neyi bilmiyorum driver'ı aoc un sayfasından g2260vwq6 yazarak özellikle indirdim. Benim pc otomatik güncellemiş görünüyor monitörü ama hala free synch aktif değil V.frequency 75 Hz olarak görünüyor monitör ayarlarında.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı