240Hz monitör 144Hz olarak kullanılır mı?

B3TA

Decapat
Yer
Turkey
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD RADEON RX 6600/16GB RAM/i5-11400F
Meslek
Grafik Tasarımcı
Günaydınlar herkese, monitörüm 240Hz, ekran kartımda RX 6600. FiveM oynuyorum ve FPS'im genelde 80-150 arası. 240Hz'deyken de kasıyor düşük FPS aldığım aldığım için. Bende monitör Hz'ini 144'e çektim ve şu an öyle kullanıyorum. Sizce mantıklı mı yoksa 240Hz olarak kullanmaya devam etmeli miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Günaydınlar herkese, monitörüm 240Hz, ekran kartımda RX 6600. FiveM oynuyorum ve FPS'im genelde 80-150 arası. 240Hz'deyken de kasıyor düşük FPS aldığım aldığım için. Bende monitör Hz'ini 144'e çektim ve şu an öyle kullanıyorum. Sizce mantıklı mı yoksa 240Hz olarak kullanmaya devam etmeli miyim?

Eğer isterseniz 240'ta kullanın ama FPS'yi 144e kitlerseniz 144 olarak kullanmış olursunuz. Boşuna Hz'yi değişmenize gerek yok🙂

Ayarları düşürüp Hz'i yükseltmeni öneririm.

O zaman yırtılma olur.

Arkadaşın FreeSync'ı var diyerekten böyle demiştim.

Ayarları en düşükte kullanıyorum.

FPS'i sınırsızda mı kullanıyorsunuz. Eğer öyleyse 240a kitleyip deneyin daha iyi bir sonuç alabilirsiniz veya ekran kartı sürücü ayarlarından ayarları performansa çekerek performansı arttırabilirsiniz.

Son düzenleme:
Arkadaşın G-Sync'si var diyerekten böyle demiştim.

FPS'i sınırsızda mı kullanıyorsunuz. Eğer öyleyse 240a kitleyip deneyin daha iyi bir sonuç alabilirsiniz veya ekran kartı sürücü ayarlarından ayarları performansa çekerek performansı arttırabilirsiniz.
Yani herşeyi yaptım ama yine de fpsi 200 yapamam bu ekran kartıyla. O yüzden 144'e çekmekten başka çarem kalmadı diye düşünüyorum.

Yani her şeyi yaptım ama yine de FPS'i 200 yapamam bu ekran kartıyla. O yüzden 144'e çekmekten başka çarem kalmadı diye düşünüyorum.

Pekala o zaman oyun içi daha sabit bir FPS için FPS'i kitleyebilirsiniz Hz'yi 144e alıp. Tabii oynadığınız oyunda FPS kilitleme var mı bilemiyorum.

240 Hz'deyken kasıyor gibi gelmesi tamamen psikolojik. Piyasadaki en iyi ekran kartı bile 3-5 online oyun dışında 240 Hz'e ulaşamıyor çünkü.

Geri
Yukarı