240Hz monitör alınır mı?

Merhaba arkadaşlar yeni monitör almak istiyorum oyun odaklı. Çok seçenek olduğu için anlayamadım hangisini alsam. Sizce hangisini alayım? Ekran kartım: ASUS ROG STRIX 980 Ti.

240Hz güzel olur artık 144 devride geçti bir faydası yok gibi bir şey artık çoğu kişi monitörler indirimlerde olduğu için çok satılıyor 1.500 bandında 240Hz çok güzel olur ileriye dönük illaki sistemi değiştirirsiniz o zaman FPS değerlerini görürsünüz. İlla 240 Hz almak için oyuncu ya da biyerden gelir kazanmanıza gerek yok sanal alemde alın keyfinize bakın.

@mesco1905 Bütçe aralığındaki 240Hz'ler pek iyi değil.
Bu model iyi olur.

240Hz güzel olur artık 144 devride geçti bir faydası yok gibi bir şey artık çoğu kişi monitörler indirimlerde olduğu için çok satılıyor 1.500 bandında 240Hz çok güzel olur ileriye dönük illaki sistemi değiştirirsiniz o zaman FPS değerlerini görürsünüz. İlla 240 Hz almak için oyuncu ya da biyerden gelir kazanmanıza gerek yok sanal alemde alın keyfinize bakın.

IPS mi tercih etmem gerekiyor.

ASUS olsun AOC olsun ViewSonic bunlar bilindik markalar ama dediğim gibi bütçe belirt yeni konu aç şu fiyat aralığında FPS oyunları için 240 Hz monitör önerileri iste bence dostum ileride bende 240 geçiş yapacağım.

2-2, 5K az mı reis? Daha koyayım mı üstüne.

Alınır zaten monitör kolay kolay değiştirilen bir parça değil ama bu kadar yüksek Hz'lerde ekran kartını masaüstünde bile yoruyor. Hz'i 120'ye ayarla oyuna girince 240 yaparsın.

Geri
Yukarı