240Hz TN panel monitör önerisi

Bütçe
3.500-3.700
Benim için bütçesinin düşük olması TN panel isteme sebebini değiştiriyor ve senin bu konu hakkındaki düşüncen beni ilgilendirmiyor çünkü biri 144 hz alamadıktan sonra TN panel alsa ne olacak FPS oyunlarının kralı mı ? Senin düşüncene göre konu troll bile olsa TN panellerin hızlı tepkime sürelerinden bahsetmek, benim düşünceme göre gülüp geçinecek bir konu bu. O yüzden şu an anlatmaya çalıştığım şeylerin en ufaktan TN panellerle bir ilgisi yok tamamen senin bu kötü üslubundaki ve buna inat edişini konuşuyorum. Sen tabii istediğin kadar TN panellerin farkını savunabilirsin.
Hala aynı şeyi bile konuşmuyoruz. Kafan çalışmıyor diye düşünmemin sebebi bu zaten. TN'i FPS oyuncuları tercih eder diyorum, bu cümleden TN kullanmayan FPS oynamasın çıkarıyorsun. Sonra da lafı kıvırıp bana ama sen TN savundun diyorsun.

Hala aynı şeyi bile konuşmuyoruz. Kafan çalışmıyor diye düşünmemin sebebi bu zaten. TN'i FPS oyuncuları tercih eder diyorum, bu cümleden TN kullanmayan FPS oynamasın çıkarıyorsun. Sonra da lafı kıvırıp bana ama sen TN savundun diyorsun.
TN paneli fps oyuncuları istediği kadar tercih edebilir benim konum bu arkadaşın 144 hz tn panel alamayacağı dolayısıyla fps oyunları için tn panel tercih etmesinin bir anlamı kalmayacağı, senin konun ise bana kafası çalışmıyor demeye çalışmak ve aynı şeyleri tekrar etmek. Her mesajında bana kafası çalışmıyor demekten sıkılmadın sanırım sen ? Söz sahibini bulurmuş, burada bulmuş işte. Troll bir konunun altında hala bana mesajımın yanlış olduğunu söylemeye çalışıyor bahane de konu umurum da değil. O zaman bu konuyu başka bir konuda konuş gereksiz mesaj yazma. Ayrıca ben de senin kafanın çalışmadığını düşünüyorum. Lafı kıvırıp TN savundun dediğimde yok istediğin kadar savunabilirsin, buna ben karışamam ama kafası çalışmıyor dersen orada konuyu uzatırsın sadece o kadar. Benim kendimi savunma hakkım yok mu ? Var, o halde bana neden hala bu üslup ile bir şeyler öğretmeye çalıştığını anlat bende susayım. Hem birine ''net bir şekilde kafası çalışmıyor'' dedim diye ceza yedim diyorsun hem aynısını bana söylüyorsun demek ki kötü bir şey ? Ondan yapma diye moderatörler tarafından ceza yemişsin bu çok basit yani bunu insan niye anlatır ki.

Son düzenleme:
TN paneli fps oyuncuları istediği kadar tercih edebilir benim konum bu arkadaşın 144 hz tn panel alamayacağı dolayısıyla fps oyunları için tn panel tercih etmesinin bir anlamı kalmayacağı, senin konun ise bana kafası çalışmıyor demeye çalışmak ve aynı şeyleri tekrar etmek. Her mesajında bana kafası çalışmıyor demekten sıkılmadın sanırım sen ? Söz sahibini bulurmuş, burada bulmuş işte. Troll bir konunun altında hala bana mesajımın yanlış olduğunu söylemeye çalışıyor bahane de konu umurum da değil. O zaman bu konuyu başka bir konuda konuş gereksiz mesaj yazma. Ayrıca ben de senin kafanın çalışmadığını düşünüyorum. Lafı kıvırıp TN savundun dediğimde yok istediğin kadar savunabilirsin buna ben karışamam ama kafası çalışmıyor dersen orada konuyu uzatırsın sadece o kadar. Benim kendimi savunma hakkım yok mu ? Var, o halde bana neden hala bu üslup ile bir şeyler öğretmeye çalıştığını anlat bende susayım. Hem birine ''net bir şekilde kafası çalışmıyor'' dedim diye ceza yedim diyorsun hem aynısını bana söylüyorsun demek ki kötü bir şey ? Ondan ceza yemişsin bu bu kadar anlatmana gerek yok gayet basit.
Ya okuduğunu da anlamıyorsun ki sen. Mesajıma verdiğin yanıttan için kafan çalışmıyor dedim diyorum hala konunun TN olduğunu zannediyorsun. Sonra da sıkılmadın mı? Sıkıldım tabii. Okuduğunu anlayamayan insanlarla iletişim kurmak sıkıcı oluyor.

Benim kendimi savunma hakkım yok mu ? Var, o halde bana neden hala bu üslup ile bir şeyler öğretmeye çalıştığını anlat bende susayım. Hem birine ''net bir şekilde kafası çalışmıyor'' dedim diye ceza yedim diyorsun hem aynısını bana söylüyorsun demek ki kötü bir şey ? Ondan yapma diye moderatörler tarafından ceza yemişsin bu çok basit yani bunu insan niye anlatır ki.
Kendini savunma diyen mi var sana? Şaka yapmıştım, troll konuya troll yanıt vermiştim uygun savunmalar olurdu. FPS oyuncuları TN tercih eder lafımın mantıksız olduğunu söyleyerek savunma yapılmaz. Mantıksız olduğunu düşündüğüm bir yoruma daha mantıksız bir yorum yaptım çünkü bu doğru. Hahaha.

Son düzenleme:
Ya okuduğunu da anlamıyorsun ki sen. Mesajıma verdiğin yanıttan için kafan çalışmıyor dedim diyorum hala konunun TN olduğunu zannediyorsun. Sonra da sıkılmadın mı? Sıkıldım tabii. Okuduğunu anlayamayan insanlarla iletişim kurmak sıkıcı oluyor.
Konu okuduğunu anlamakta değil senin hala ceza yediğin bir kelimeyi kullanmaman gerekirken bana kullanmaya çalışman zaten. Kendin diyorsun ''birine net bir şekilde kafası çalışmıyor dediğim için ceza yedim'' diye sonra benzerini bana kullanmaya çalışıyorsun sonra da okuduğumu anlamamı bekliyorsun. Başta konu zaten umurumda değil dediğinden anladım iletişim kurmayı beceremediğini. Bırak okumayı anlamayı kardeş kardeşini anlamaz burada daha beter edersiniz. Bu konuya her mesaj atanın cevabını ciddiye alıp mesaj atarsan sıkılırsın tabi. Adam 3500 tl bütçe vermiş TN panel önerisi istemiş biri de oradan çıkıp ''TN panelden FPS oyuncusu olduğunu anla diyor istemesinden''. Konu sahibi ne istiyor anlayabilen var mı ? Diye yorumları gezerken bu mesajı görünce patladım yani kusura bakma mesajımın hatalı olduğunu bende biliyorum.

Son düzenleme:
Bir kere öyle bir şey demedim. Sanrılarımızda ortaya çıkmaya başlamış belli ki.
Senin mesajın komple sanrılı ona ne diyeceğiz ? Normalde konu sahibi bu bütçeye ne istiyor diye anlamaya çalışırken, sen orada TN panel istemesinden FPS oyuncusu olduğunu anlayın diyorsun. Hani 3700 TL bütçeye 240 hz TN panel isteyen arkadaşın normal olduğunu kabul ettik, böyle bir konuyu moderatörlerin neden onayladığını anladık bir de TN panel istemesinden arkadaşın FPS oyuncusu olduğunu anlamamız kaldı ! Bunu bana öğrettiğin için teşekkürler artık bu bilgiyle arkadaşa 240 hz TN panel önerebilirim. 🥴

Burada 3700 TL paraya 240hz panel isteyen arkadaşı anladık bir de TN panel istemesinden FPS odaklı olduğunu anlamamız kaldı. Arkadaşlar böyle konuları adam yerine koyup cevaplamayın ya bu konuya yarar size değil. 3500 TL paraya oyuncu koltuğu alamayacağız artık 🤠 millet enflasyondan, neyse. 💩

Son düzenleme:
Burada ne oldu yav 2dk dakikada hemen tartışmaya dönmüş, şimdi hocalarım hala şok içerisindeyim, ben hep TN'ler kötü olduğu için IPS ve VA ya nazaran daha ucuza bulurum diye düşünüyordum. FPS oynuyorum, VA panel sahibiyim, Allah belasını versin bu VA panellerin, bütçemi arttırabilirim hiç sıkıntı yok, hatta monitörü satar daha da eklerim ama TN panele ve sırf FPS oynamak için 10k vermek kötü olur, tek ben kullanmıyorum PC'yi. Neyse her zaman ki gibi yandı bizim hayaller, herkese teşekkürler.

Senin mesajın komple sanrılı ona ne diyeceğiz? Normalde konu sahibi bu bütçeye ne istiyor diye anlamaya çalışırken, sen orada TN panel istemesinden FPS oyuncusu olduğunu anlayın diyorsun. Hani 3700 TL bütçeye 240 Hz TN panel isteyen arkadaşın normal olduğunu kabul ettik, böyle bir konuyu moderatörlerin neden onayladığını anladık bir de TN panel istemesinden arkadaşın FPS oyuncusu olduğunu anlamamız kaldı! Bunu bana öğrettiğin için teşekkürler artık bu bilgiyle arkadaşa 240 Hz TN panel önerebilirim. 🥴

Burada 3700 TL paraya 240Hz panel isteyen arkadaşı anladık bir de TN panel istemesinden FPS odaklı olduğunu anlamamız kaldı. Arkadaşlar böyle konuları adam yerine koyup cevaplamayın ya bu konuya yarar size değil. 3500 TL paraya oyuncu koltuğu alamayacağız artık 🤠 millet enflasyondan, neyse. 💩

Nediyon kardeş "böyle konuları adam yerine koyup cevaplamayın" derken? Hayırdır kralım siz kimsiniz? Piyasayı bilmiyor olabilirim, hep VA IPS kullandım ve araştırdım ilk defa bir TN alalım dedik, fiyatları bilmiyorum, alışveriş kısmında hep pahalı çıkıyor, belki ucuz vardık dedik konu açtık, hayırdır sanamı soracağız açacağımız konuyu? Adam kıllı forumda takılın burası egonuzu tatmin etme yeri değil, o egoyu yedirirler.

Burada ne oldu yav 2dk dakikada hemen tartışmaya dönmüş, şimdi hocalarım hala şok içerisindeyim, ben hep TN'ler kötü olduğu için IPS ve VA ya nazaran daha ucuza bulurum diye düşünüyordum. FPS oynuyorum, VA panel sahibiyim, Allah belasını versin bu VA panellerin, bütçemi arttırabilirim hiç sıkıntı yok, hatta monitörü satar daha da eklerim ama TN panele ve sırf FPS oynamak için 10k vermek kötü olur, tek ben kullanmıyorum PC'yi. Neyse her zaman ki gibi yandı bizim hayaller, herkese teşekkürler.

Bütçe yükselteceksiniz bu modele bakabilirsiniz.

Nediyon kardeş "böyle konuları adam yerine koyup cevaplamayın" derken? Hayırdır kralım siz kimsiniz? Piyasayı bilmiyor olabilirim, hep VA IPS kullandım ve araştırdım ilk defa bir TN alalım dedik, fiyatları bilmiyorum, alışveriş kısmında hep pahalı çıkıyor, belki ucuz vardık dedik konu açtık, hayırdır sanamı soracağız açacağımız konuyu? Adam kıllı forumda takılın burası egonuzu tatmin etme yeri değil, o egoyu yedirirler.

O zaman bizde 3500 TL paraya konu açıp 360 Hz IPS panel tavsiyesi isteyelim bana kalırsa asıl paşalık bu. Fiyatlardan haberdar olmamanız durumu düzeltmez. Dediğim gibi 3500 TL paraya oyuncu koltuğu bile alamazsınız adam akıllı hadi onu geçtim paneller arası fiyat farklı fazla olmaz yani TN panel ucuzdur IPS pahalıdır algısı bence yanlış, arada fiyat farklı olur elbette ama 300 TL olsun 500 TL olsun. Örneğin ASUS VP249QGR genellikle bu bütçelere tavsiye ettiğimiz bir monitördü 4300 TL şu an benim attığım ise TN panel 3900 TL hani fark varda öyle sizin 240 Hz almanızı sağlayacak bir fark elbette yok. Böyle bir dünya yok zaten bu yüzden gel benim egomu yedir bekliyorum. Hem 3500 tl para veriyim cebim üzülmesin hem 240 hz monitör alayım diyorsunuz siz, varsa öyle bir model bana da önerin.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı