240Hz vs 2K monitör

Bütçe
3000
280Hz bayağı iyi miş gerçekten hoş monitör 27 ınc modeli var mıydı acaba? Veya 27 ınc önerir misiniz?
Ben şahsen önermem. FPS oyunları için 27" bence gerçekten çok büyük ki neredeyse bütün eSpor oyuncularıda 24" kullanıyor. Ama 27" te sens ayarın, dpi ayarın, crosshair ayarın vb bütün ayarlar birbirine giriyor. En idealdir 24" (bence).

Monitör senimi arasında çok kararsız kaldım. Sizce 1080p tepki hızı yüksek ve Hz değeri yüksek monitör mü alayım yoksa nisbeten biraz daha Hz değerine sahip olan 2K mı? Bir de 1080p de 27 ınch alınmaz diyenler var deneyenler oldu mu?
Oynadığım oyunlar, Apex, PUBG M, Valorant, CS:GO.

1. 240Hz, 1ms, 1080p,(27 ınc veya 24.5 ınc.
2. 240Hz 0.5ms, 1080p, 27 ınc veya 24,5 ınc.
3. 165Hz, 1ms, 1440, p 27 ınc.

Daha rekabetçi ve hızlı oyunlar oynuyorsunuz ancak 165Hz yeterli gelir. Hem de 27 inç monitör ile 1080P'de pikseller sayılır resmen.

Ben 2K alırdım devir artık 2K devri 1080p oyunculuk gömülüyor.
Bence böyle birşey olmayacak. FPS oyuncularının bir çoğu bende dahil 2K kullanmıyor, ki illa ekran kartları böyle yüksek kartlar olduğu için neden 1080P devri bitiyor. 2K'daki renkler soluk daha derin ve şahsen çok kötü gözüküyor (kendi görüşüm).

Bence böyle birşey olmayacak. FPS oyuncularının bir çoğu bende dahil 2K kullanmıyor, ki illa ekran kartları böyle yüksek kartlar olduğu için neden 1080P devri bitiyor. 2K'daki renkler soluk daha derin ve şahsen çok kötü gözüküyor (kendi görüşüm).
Olacak illaki olacak ve buna az kaldı. Daha şimdiden 3000 serisi ekran kartları Ryzen 5 3600 gibi işlemcilerle 1080P'de darboğaz yapıyor.FPS oyuncuları da yakında 2K'ya geçecek yeni ekran kartı ve modellerle.Tabii ülkemizde 2K oyunculuğun yayılması için diğer Avrupa,Amerika ülkelerine göre daha uzun sürecek.

Edit: Zaten şu an yeni sistem alanların çoğu monitörlerini en az 2K yapıyor 1080 alan pek görmedim.

Olacak illaki olacak ve buna az kaldı. Daha şimdiden 3000 serisi ekran kartları Ryzen 5 3600 gibi işlemcilerle 1080P'de darboğaz yapıyor.FPS oyuncuları da yakında 2K'ya geçecek yeni ekran kartı ve modellerle.Tabii ülkemizde 2K oyunculuğun yayılması için diğer Avrupa,Amerika ülkelerine göre daha uzun sürecek.

Edit: Zaten şu an yeni sistem alanların çoğu monitörlerini en az 2K yapıyor 1080 alan pek görmedim.
Yani şahsen bir FPS oyuncusu olarak ve sadece benim değil birçok arkadaşlarımında görüşleri olarak, 2K-4K hikayeli oyun ve dizi vb. izleme monitör'üdür.

Yeni konular

Geri
Yukarı