240mm sessiz sıvı soğutma önerisi

Bunu kullanıyorum.
Ses rahatsızlık vermiyor.

Uyurken rahatsız eder mi? Fön makinesi gibi değil dimi?

Kimi verir kimi vermez. Ayrıca bu değişken bir durum. Kendimden örnek vereyim. Be Quiet Pure Rock 2 kullanıyordum ve sıvı soğutmaya geçmek istedim. 500 TL'ye Cooler Master ML120L aldım. Kendi soğutmamı da 470 TL'ye sattım. Performans gerçekten neredeyse hiç fark etmedi. Ama bahsettiğim faktörlerde, mesela ekran kartı sıcaklığı 2 derece düştü, fark etti kesinlikle.

Sessizlik konusunda sizi tatmin etti mi?

Uyurken rahatsız eder mi? Fön makinesi gibi değil dimi?

Sessizlik konusunda sizi tatmin etti mi?
Evet kesinlikle etti. Sadece Cooler Master'ın fanı kalitesizdi, ses yapıyordu onu Akasa Viper modeliyle değiştirdim. Şu an hava akış sesinden başka bir ses gelmiyor. Gelen ses derinden geliyor ve rahatsız edici değil. Pompa sesi falan da yok.

Evet kesinlikle etti. Sadece Cooler Master'ın fanı kalitesizdi, ses yapıyordu onu Akasa Viper modeliyle değiştirdim. Şu an hava akış sesinden başka bir ses gelmiyor. Gelen ses derinden geliyor ve rahatsız edici değil. Pompa sesi falan da yok.

Hocam, ben Corsair H45 kullanıyorum. Kronik sorunları olan bir model olduğunu aldıktan sonra öğrendim ve sesten o kadar bunaldım ki. Yazdığım Masterliquid fiyat performans olarak görünürken Arctic Freezer II hatta Be Quiet Silent Loop 2 modeline kadar çıkmayı göze aldım. Yazdıklarınızdan deneyimli olduğunuzu anlıyorum. Sizce hangisi alınmalı? Herhalde Masterliquid diğer ikisi kadar sessiz değildir fiyatına göre. Ya da sizin önereceğiniz başka bir ürün var mı?

Hocam, ben Corsair H45 kullanıyorum. Kronik sorunları olan bir model olduğunu aldıktan sonra öğrendim ve sesten o kadar bunaldım ki. Yazdığım Masterliquid fiyat performans olarak görünürken Arctic Freezer II hatta Be Quiet Silent Loop 2 modeline kadar çıkmayı göze aldım. Yazdıklarınızdan deneyimli olduğunuzu anlıyorum. Sizce hangisi alınmalı? Herhalde Masterliquid diğer ikisi kadar sessiz değildir fiyatına göre. Ya da sizin önereceğiniz başka bir ürün var mı?
Eğer sıvı soğutmalarda pompa sesi bir problem değilse önemli olan kullanılan fanlardır. Bana bir bütçe verebilirseniz bir şeyler önerebilirim.

2.5 - 4 bin ve 6 bin aralıklarında önerilerinize ayrı ayrı açığım.
Önerdiğim sıvı soğutma; https://www.sinerji.gen.tr/deepcool...sogutucu-p-44015?utm_campaign=akakce&v=1.96.9

Bu sıvı soğutma popüler olmadığı için ucuz ve gerçekten fanlarının CFM değeri çok iyi. Normalde daha pahalı olması gereken bir sıvı soğutma. Zaten Deepcool ürünleri oldum olası bizim ülkede popüler olmamasına rağmen iyi olmuştur.

Bu görselde teknik detayları yer alıyor, 85 CFM çok iyi bir değer. Diğer detaylarına da kendi kasanıza göre bir bakın.

1711543179257.png

Önerdiğim sıvı soğutma; https://www.sinerji.gen.tr/deepcool...sogutucu-p-44015?utm_campaign=akakce&v=1.96.9

Bu sıvı soğutma popüler olmadığı için ucuz ve gerçekten fanlarının CFM değeri çok iyi. Normalde daha pahalı olması gereken bir sıvı soğutma. Zaten Deepcool ürünleri oldum olası bizim ülkede popüler olmamasına rağmen iyi olmuştur.

Bu görselde teknik detayları yer alıyor, 85 CFM çok iyi bir değer. Diğer detaylarına da kendi kasanıza göre bir bakın.

Eki Görüntüle 2151910

Hocam, şu gönderdiğim linktekiyle kıyaslarsak hangisi? Fiyatlar yakın.

Özellikler sayfada aşağıda yer alıyor.

Hocam, şu gönderdiğim linktekiyle kıyaslarsak hangisi? Fiyatlar yakın.

Özellikler sayfada aşağıda yer alıyor.
Bu ürünün fan kalitesi gerçekten çok iyi. Fakat 120 mm olduğu için benim önerdiğim modelden daha az soğutma performansı sağlar. 120 mm sıvı soğutma alacağınıza o fiyata çok iyi bir hava soğutma alınabilir yine be quiet markasından.

Yeni konular

Geri
Yukarı