240mm sıvı soğutma destekli kasa önerisi

AsakaXenshi

Kilopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Cpu: AMD Ryzen 5 5600X / Gpu: SAPPHIRE Nitro Plus 6700 XT / Ram: CORSAIR Vengeance RGB Pro 16 GB CL16 3600Mhz / MotherBoard: GIGABYTE UD X570 / Psu: SHARKOON ShpV2 650w
Herkese merhaba yakın bir zamanda kendi bilgisayarımı satıp yeni bir bilgisayar toplayacağım. 240mm sıvı soğutma destekli bir oyuncu kasası arıyorum tavsiye için konu açmak istedim. Aklımda NZXT'nin modelleri var ama emin olamadım teşekkür ederim şimdiden.

Kendi kullandığım kasayı önerebilirim. Cooler Master H500P Mesh ön panelli. Önde 2 tane 200 mm fan var ancak onları çıkartarak yerine 3x120/140mm fan takabilirsin. Onun dışında üst bölümünde de 3x120/140mm fan takılabilecek alan var (fan dedim ama radyatör de olur sonuçta boy olarak aynılar). Daha ucuz alternatifleri olabilir ama ben genişliği ve özelliklerini sevdiğim için öneriyorum.
unnamed.png

Kendi kullandığım kasayı önerebilirim. Cooler Master H500P mesh ön panelli. Önde 2 tane 200 mm fan var ancak onları çıkartarak yerine 3x120/140mm fan takabilirsin. Onun dışında üst bölümünde de 3x120/140mm fan takılabilecek alan var (fan dedim ama radyatör de olur sonuçta boy olarak aynılar). Daha ucuz alternatifleri olabilir ama ben genişliği ve özelliklerini sevdiğim için öneriyorum. Eki Görüntüle 534381

NZXT CA-S340W-W1 bu kasa hakkındaki düşünceniz nedir? Bir de önü çok kapalı geldi soğutmayı nasıl yapıyor acaba tam olarak anlamadım.

NZXT CA-S340W-W1 bu kasa hakkındaki düşünceniz nedir? Bir de önü çok kapalı geldi soğutmayı nasıl yapıyor acaba tam olarak anlamadım.

NZXT nin güzel kasalarından biridir s340 modeli. Ön kapağının altında ve üstünde boşluklar var havayı oradan alıyor. Yabancı kaynaklı forumlarda sıcaklık problemi yaşayan birkaç kişi görmüştüm. Ancak radyatör kullanıcağın için çok büyük bir sıkıntı yaşayacağını düşünmüyorum(radyatörü soğutmak için yeterli hava alır) . Onun dışında kasanın minimal ve sade görüntüsü benim hoşuma gitti. Mümkünse NZXT nin daha yeni olan H serisi (h500-h700) modellerine yönelmeni tercih ederim.

NZXT'nin güzel kasalarından biridir S340 modeli. Ön kapağının altında ve üstünde boşluklar var havayı oradan alıyor. Yabancı kaynaklı forumlarda sıcaklık problemi yaşayan birkaç kişi görmüştüm. Ancak radyatör kullanacağın için çok büyük bir sıkıntı yaşayacağını düşünmüyorum(radyatörü soğutmak için yeterli hava alır). Onun dışında kasanın minimal ve sade görüntüsü benim hoşuma gitti.

Açık konuşmak gerekirse beyaz modeli ve sadeliği aşırı hoşuma gitti benim de aşık oldum resmen. Önüne takacağım sıvı soğutma için aradaki ince sac sıkıntı çıkarmaz herhalde diyorum? Bir de fanlarını içeriden vermek saçma olurdu değil mi?

Açık konuşmak gerekirse beyaz modeli ve sadeliği aşırı hoşuma gitti benim de aşık oldum resmen. Önüne takacağım sıvı soğutma için aradaki ince sac sıkıntı çıkarmaz herhalde diyorum? Bir de fanlarını içeriden vermek saçma olurdu değil mi?
Fan konusu kişisel tercih fanlar içeriden çekerse girecek tozların bir kısmı radyatörün önünde kalır (temizlemesi daha kolay). Önde fan arkada radyatör olursa tozlar radyatör fan arasında kalır temizlemesi daha zor. Ama s340 modelinde ön tarafta toz filtersi olduğu için çok bir şey değişeceğini sanmıyorum. Alacağın fanlar rgb ise önce radyatör sonra fan takmak daha güzel görünebilir. Sıcaklık bakımından çok fark olmaz. Öndeki ince sac bir problem yaratmaz.

Sonradan ekleme: İnce sac çok az hava akımı farkı yaratabilir eğer fanlar radyatörün arkasında kalırsa.

Bütçe bilinmeden öneri yapılabileceğini sanmıyorum.

700 ile 1000 diyelim.

Fan konusu kişisel tercih fanlar içeriden çekerse girecek tozların bir kısmı radyatörün önünde kalır (temizlemesi daha kolay). Önde fan arkada radyatör olursa tozlar radyatör fan arasında kalır temizlemesi daha zor. Ama S340 modelinde ön tarafta toz filtersi olduğu için çok bir şey değişeceğini sanmıyorum. Alacağın fanlar RGB ise önce radyatör sonra fan takmak daha güzel görünebilir. Sıcaklık bakımından çok fark olmaz. Öndeki ince sac bir problem yaratmaz.

Özelden konuşmamız mümkün mü acaba birkaç sorum olacakta.

Geri
Yukarı