240mm sıvı soğutma önerisi

qualfy

Hectopat
Daha fazla  
R5 5600X işlemcime 240mm sıvı soğutma önerisi istiyorum. Kasam Xigmatek Talon siyah olan. Bütçe en fazla 850. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
R5 5600X işlemcime 240mm sıvı soğutma önerisi istiyorum. Kasam Xigmatek Talon siyah olan. Bütçe en fazla 850. Teşekkürler.
Biraz bütçe artarsa bunları öneririm.

P240 aldım memnunum.
Hangi işlemcide kullanıyorsun hocam, sıcaklıkları yük altında kaç derece? Bende kararsız kaldım 2 konuda.
1.si ya bu iki 240mmlik soğutucudan birisini alıp geçeceğim,
2. kasayıda değiştirip 280mmlik soğutucu alacağım. 240 ile 280'lik arasında fiyat farkı çok yok. Performans olarak ileriye dönük 280 daha iyi gibime geliyor ama işte kasayıda değiştirmem gerekiyor, mevcut kasa maksimum 240 destekliyor. Bilemedim nasıl yapsam..

Hangi işlemcide kullanıyorsun hocam, sıcaklıkları yük altında kaç derece? Bende kararsız kaldım 2 konuda.
1.si ya bu iki 240mmlik soğutucudan birisini alıp geçeceğim,
2. kasayı da değiştirip 280mmlik soğutucu alacağım. 240 ile 280'lik arasında fiyat farkı çok yok. Performans olarak ileriye dönük 280 daha iyi gibime geliyor ama işte kasayı da değiştirmem gerekiyor, mevcut kasa maksimum 240 destekliyor. Bilemedim nasıl yapsam.

Kullandığım işlemci 5600X. Benim kasamın içine giremediği için fanlar (anakartın termal pedlerinden dolayı) ben radyatörün üstüne koydum. Boştayken Ryzen Master'i açtığımda 43 ile açılıyor program sonra 33-36 arası geziyor. Cbp açık kullanıyorum işlemcimi,4.60 GHz'de 65'i geçtiğini görmedim daha.

Geri
Yukarı