240mm sıvı soğutucu önerisi

howspow

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart: ROG STRIX B550-F GAMING
İşlemci: AMD Ryzen 5 5600X
Ekran Kartı: Gigabyte RX 6700 XT ELITE
RAM: Kingston HyperX Fury 2x8
SSD: 2x Kingston 480 GB HyperX Fury
Kasa: Cougar MX660
Merhaba arkadaşlar, kafam çok fazla karıştığı için konu açma ihtiyacı duydum. Aklımda Arctic Liquid II alıp kasanın üst kısmına yerleştirmek var ama kasanın üst kısmı ve anakart arasındaki mesafenin yeterli olup olmayacağını konusunda emin olamadım. Bir inceleme videosunda kasa ile anakart arasında 5,5 santim boşluk olduğu söylendi. Sizce bu soğutucu uyar mı? Araştırayım derken iyice kafam karıştı. Yardımlarınızı bekliyorum.

Kasa: Cougar MX660.
Anakart: ASUS ROG STRIX B550-F Gaming.
İşlemci: AMD Ryzen 5 5600X.

Son düzenleyen: Moderatör:
5600x için ben bu modeli kullanıyorum ve Corsair kalitesinden çok memnunum:

Tabi ben kendi fanlarımı taktım 😅 Ama soğutucunun kendi fanları çok daha iyi benim bu taktıklarımdan. Görüntü amaçlı yani yaptığım.

p-2023-02-28 21.57.41.jpg

Merhaba arkadaşlar, kafam çok fazla karıştığı için konu açma ihtiyacı duydum. Aklımda Arctic Liquid II alıp kasanın üst kısmına yerleştirmek var ama kasanın üst kısmı ve anakart arasındaki mesafenin yeterli olup olmayacağını konusunda emin olamadım. Bir inceleme videosunda kasa ile anakart arasında 5,5 santim boşluk olduğu söylendi. Sizce bu soğutucu uyar mı? Araştırayım derken iyice kafam karıştı. Yardımlarınızı bekliyorum.

Kasa: Cougar MX660.
Anakart: ASUS ROG STRIX B550-F Gaming.
İşlemci: AMD Ryzen 5 5600X.
Üst tarafa takmak için Arctic'in 280mm modeline mi baktınız?

Öyle düşünüyordum fakat daha sonra cougar aqua 240mm model sıvı soğutucuyu aldım.
280mm bakmıştım bende ama benim kasayada olmuyor, Ölçünce radyatör anakarta çarpıyor olarak hesapladım. Bende aşağıdaki modeller için fırsat bekliyorum. Cougar'ın Performansı nasıl yazarsanız sevinirim.
- Cougar Aqua 240mm İşlemci Soğutucu
- ID-Cooling ZoomFlow 240X 240mm İşlemci Soğutucu
- DeepCool LS520 240mm İşlemci Soğutucu
- Corsair H100 RGB 240mm İşlemci Soğutucu

280mm bakmıştım bende ama benim kasayada olmuyor, Ölçünce radyatör anakarta çarpıyor olarak hesapladım. Bende aşağıdaki modeller için fırsat bekliyorum. Cougar'ın Performansı nasıl yazarsanız sevinirim.
- Cougar Aqua 240mm İşlemci Soğutucu
- ID-Cooling ZoomFlow 240X 240mm İşlemci Soğutucu
- DeepCool LS520 240mm İşlemci Soğutucu
- Corsair H100 RGB 240mm İşlemci Soğutucu
Beni fazlasıyla tatmin etti Cougar. İşlemci stok fanla boşta 50-55 derece arası gezerken bu sıvı soğutucu ile 30'u aşmadı, yükte ise 60'ı görmedim. Boyut olarak ise muadillerine göre daha küçük. Ben tavsiye ederim.

Geri
Yukarı