240mm vs 360mm sıvı soğutma

Bozor

Picopat
Merhabalar 240mm veya 360mm sıvı soğutma almak istiyorum kararsızım. 240 yeter gibi geliyor overclock yaparsam ortalama yaparım diye düşünüyorum. İşlemcim AMD 5600X. Aklındaki asıl soru 360mm fanı ön panele egzoz olarak takmam mı gerekiyor? Üst panele ön paneldeki 2 fanı takacağım üst panelede egzoz olarak takılır deniyor bu konular hakkında bilgi verir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
5600X için 240mm yeterli olacaktır. Radyatör montajını nereye yapacağın kasanın desteğine bağlı elbette. Radyatörü taktığın yere göre diğer fanların konumlarını da ayarlayıp iyi bir hava akışı elde etmelisin.

Fanların montaj kısmı direk alacağınız marka ve model ile ilgili. Genellemeler yanlış sonuç veriyor. Kullanmayı düşündüğünüz fanın kitapçığında nereye taklıması gerektiği detaylı bir şekilde yazıyor. O bilgilere göre takın mutlaka, yoksa sıkıntılar çıkabiliyor.

İkisini de alabilirsiniz, düzgün bir model aldığınız sürece 5600X ikisi de sorunsuzca 5600X'e yetecektir. Overclock konusuna gelirsek, 5600X'e overclock yapılmasını öneremeyeceğim, performansa olan katkısı o kadar minimal ki harcadığınız fazlalık elektriğe değmiyor.

msi mag 100r
İkisini de alabilirsiniz, düzgün bir model aldığınız sürece 5600X ikisi de sorunsuzca 5600X'e yetecektir. Overclock konusuna gelirsek, 5600X'e overclock yapılmasını öneremeyeceğim, performansa olan katkısı o kadar minimal ki harcadığınız fazlalık elektriğe değmiyor.
Teşekkür ediyorum o zaman 240mm yeterli olacaktır. Lian Li 240 mı alıyım yoksa pf240 yeterli olur mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı