25.000-30.000 sistem düzeltmesi

Eshler

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba dostlar, elimdeki bazı parçaları değiştirerek sistem düzenlemesi yapmak istiyorum.

Değiştirmeyeceğim parçalar:

Ekran kartı: MSI RX 6800.
Power: Corsair 850W Gold.
Sıvı soğutucu: Corsair H150i Elite Capellix.

Almak istediğim parçalar şöyle:

Anakart: Asus B650 A.
İşlemci: Ryzen 5 7600X.
RAM: Kingston 16GB(2X8GB) FURY Beast RGB 6000Mhz.
Kasa: Thermaltake view 300M.
Kasa fanları: Thermaltake toughfan 12cm.

Sorularım şunlar:
Güç kaynağım şu an yeterli fakat değiştirmekte fayda var mı? Bu şekilde kalsa da olur mu? Bir de sıvı soğutucu radyatörünün fanları halen duruyor ama ben modifiye de yapmak istiyorum sizce gereksiz mi? Ramlerin de frekansında takıldım daha az frekanslı ramler de kullansam olur mu? Powerdan emin değilim ama gen 5 olması önemli mi? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:
Merhaba dostlar, elimdeki bazı parçaları değiştirerek sistem düzenlemesi yapmak istiyorum.

Değiştirmeyeceğim parçalar:

Ekran kartı: MSI RX 6800.
Power: Corsair 850W Gold.
Sıvı soğutucu: Corsair H150i Elite Capellix.

Almak istediğim parçalar şöyle:

Anakart: Gigabyte B650M Aorus Elite AX.
İşlemci: Ryzen 5 7600X.
RAM: DDR5 5200 MHz Kingston furry 8X2.
Kasa: Thermaltake view 300M. (Aynı boyutlarda başka marka kasalar da olabilir beyaz olması şartı ile.)
Kasa fanları: Thermaltake toughfan 12cm.
Ssd: Herhangi bir Gen 5 minimum 1TB

Sorularım şunlar:
Güç kaynağım şu an yeterli fakat değiştirmekte fayda var mı? Bu şekilde kalsa da olur mu? Bir de sıvı soğutucu radyatörünün fanları halen duruyor ama ben modifiye de yapmak istiyorum sizce gereksiz mi? Ramlerin de frekansında takıldım daha az frekanslı ramler de kullansam olur mu? Powerdan emin değilim ama gen 5 olması önemli mi? Şimdiden teşekkürler.
Güç kaynağı iyi değiştirme.
Bence gereksiz sıvı Soğutucu meselesi de h150i gayet iyi bir şeyine dokunmaya gerek yok.
Gen 5 olması performans'a etki etmez ileri dönüklük açısından iyidir.
20-30 k bütçe sadece işlemci anakart falan mı ekran kartı power dâhil değil değil mi?

Güç kaynağı iyi değiştirme.
Bence gereksiz sıvı Soğutucu meselesi de h150i gayet iyi bir şeyine dokunmaya gerek yok.
Gen 5 olması performans'a etki etmez ileri dönüklük açısından iyidir.
20-30 k bütçe sadece işlemci anakart falan mı ekran kartı power dâhil değil değil mi?
Ekran kartım mevcut şu an değiştiremem 6800 yeterli wattman sorunu olsa da bir süre değiştiremem. İşlemci, anakart, ram ve kasa değiştireceğim.

Son düzenleme:
7900x almayı düşünmüyorum onun yerine daha kaliteli anakart istiyorum.

Asus ROG Strix B650-A Gaming WiFi AMD B650 AM5 DDR5 6400 DP HDMI 3x M2 USB3.2 WiFi 6E + BT AURA RGB 2.5Gbit LAN ATX Armoury Crate, AI Suite 3, PCIe Slot Q-Release Amazon.com.tr şunu almayı düşünüyorum.
Performans'a hiçbir etkisi olmayacak boşu boşuna fazla para.

Yeni konular

Geri
Yukarı