25.000-30.000 TL'ye Gaming laptop önerisi

Bütçe
25-30 bin TL
Hocam ben soğutucuyu şu ürüne koyup laptopu ve soğutucuyu birlikte şu çantaya (15-17) sokabiliyorum ancak biraz zor giriyor. Muhtemelen size de aynısını gönderirler. Sürekli bu şekilde kullanacaksanız bence çanta olarak daha büyük bir çanta almanız mantıklı olur. Cihaz geldikten sonra kendiniz cihazınızla birlikte test ederek uygun bir çanta bulmanız mantıklı olacaktır.
Yardımlarınız için çok teşekkür ederim ürünü aldıktan sonra yardıma ihtiyacım olursa tekrar sizi rahatsız etmek isterim. :)

Yardımlarınız için çok teşekkür ederim ürünü aldıktan sonra yardıma ihtiyacım olursa tekrar sizi rahatsız etmek isterim. :)
Rica ederim ancak soğutucu frisby kullanıyorum. Önerdiğim soğutucu belki monster kılıfına girmeyebilir aklınızda bulunsun. (ölçülere mutlaka bakın) Herhangi bir durumda etiketlemeniz yeterli. Hayırlı olsun şimdiden.

Rica ederim ancak soğutucu frisby kullanıyorum. Önerdiğim soğutucu belki monster kılıfına girmeyebilir aklınızda bulunsun. (ölçülere mutlaka bakın) Herhangi bir durumda etiketlemeniz yeterli. Hayırlı olsun şimdiden.
Kullandığınız soğutucudan memnun değil misiniz? Garanti olsun diye sizin kullandığınız soğutucudan mı alsam acaba? Fiyatları aynı hemen hemen. Önerdiğiniz ve kullandığınız arasındaki fark nedir? Neden kullandığınızdan farklı bir soğutucu önerdiniz? https://www.hepsiburada.com/frisby-fnc-5230st-oyuncu-notebook-sogutucu-stand-pm-HB0000081EVX

Hocam bu bütçede daha fazla fan'a sahip soğutucu daha işlevsel oluyor. Yine bu bütçede bu tür soğutucuların RPM değerlerini zaten bulamazsınız ya da yazmaz -) Yazanların da genelde fiyatları yüksek olur. Diğer soğutcuyu önermemin nedeni v20.4 kullanan ve memnun kalan başka bir arkadaşın olması. Daha fazla fan daha fazla işlev demektir. Yine de garanti olsun diyorsanız şahsen ben frisby'den şimdilik memnunum diyebilirim. Tam anlamıyla v20.4 için uygun bir soğutucu arıyorsanız biraz araştırma yapmanız gerekiyor. Şurada bunun nedenini yazmıştım.

Hocam bu bütçede daha fazla fan'a sahip soğutucu daha işlevsel oluyor. Yine bu bütçede bu tür soğutucuların RPM değerlerini zaten bulamazsınız ya da yazmaz -) Yazanların da genelde fiyatları yüksek olur. Diğer soğutcuyu önermemin nedeni v20.4 kullanan ve memnun kalan başka bir arkadaşın olması. Daha fazla fan daha fazla işlev demektir. Yine de garanti olsun diyorsanız şahsen ben frisby'den şimdilik memnunum diyebilirim. Tam anlamıyla v20.4 için uygun bir soğutucu arıyorsanız biraz araştırma yapmanız gerekiyor. Şurada bunun nedenini yazmıştım.
Tamamdır tekrardan çok teşekkür ederim yardımlarınız için. İyi günler dilerim.

Monster alacaksanız sorun yaşayanların hikayelerini okumanızı tavsiye ederim. Burada çoğu kişi hiçbir bilgisi olmadan reklam yapan youtuber tayfanın söylediklerini yazıyor. Kağıt üstünde iyi de olsa garantisi rezalet olan ve her parçası sorunlu olan laptoplar yazmış genelde kullanıp çok memnun kaldım tekrar monster alıyorum diyen %0.1 dir.

@timelook Hocam peki bu aşağıda attığım ürüne ne diyorsunuz? Ramlerin ddr5 olması büyük bir avantaj değil mi? Evet ekranı küçük ama harici monitörle kullanırım problem değil. Yukarıdaki arkadaşın dediği gibi sorun yaşayan çok kişi var bunun bilincindeydim zaten. Laptopu sürekli taşıyacağım için malzeme kalitesi de önemli tabi hasar görmemesi için. Yani yine arafta kaldım.

@timelook Hocam peki bu aşağıda attığım ürüne ne diyorsunuz? Ramlerin ddr5 olması büyük bir avantaj değil mi? Evet ekranı küçük ama harici monitörle kullanırım problem değil. Yukarıdaki arkadaşın dediği gibi sorun yaşayan çok kişi var bunun bilincindeydim zaten. Laptopu sürekli taşıyacağım için malzeme kalitesi de önemli tabi hasar görmemesi için. Yani yine arafta kaldım.

ddr4 ile ddr5 ram arasında çok bir performans farkı yok diyebilirim. Asus konusunda şurada ki başlığı inceleyin ve tüm yorumları okuyun derim. Timespy verileri de bulunmakta zaten. En azından cihazı kullananlar size daha iyi ve net bilgiler verir. Alternatif olarak bunun dışında söylemiş olduğunuz gibi kasa kalitesi önemliyse v25.1.2'ye bakılabilir.

ddr4 ile ddr5 ram arasında çok bir performans farkı yok diyebilirim. Asus konusunda şurada ki başlığı inceleyin ve tüm yorumları okuyun derim. Timespy verileri de bulunmakta zaten. En azından cihazı kullananlar size daha iyi ve net bilgiler verir. Alternatif olarak bunun dışında söylemiş olduğunuz gibi kasa kalitesi önemliyse v25.1.2'ye bakılabilir.
Şimdi v25 1.2'ye bakıyorum arasında 5500 tl fark var indirim olması dolayısıyla.
v25 Artıları:
- 300 hz ekrana sahip
- 1 TB depolaması var ( v20.4te zaten 1 TB'a yükseltme yapacaktım fakat bunda gerek olmadığı için 1200 TL buradan bir kâr var gibi düşünelim )
- Malzeme kalitesi alüminyum kasa
- Adaptör 240W - 20V / 12A ve Pili Gömülü 4 Hücreli Polymer Pil (65WH) (Tam olarak iyi bir artı mı bilgim yok)
Ram yükseltmesini de uyguladığım zaman 4469 TL fark çıkıyor ortaya. Aradaki farkı azaltmak için v25'te ram yükseltmesini yapmayabilirim o zaman da fark 2071 TL oluyor.
Yani gerçekten karar veremiyorum. :(

Dostum sen markada karar kılmadan önce sorunları oku derim yazdıkların ince detaylar :))

Geri
Yukarı