25.000₺ Gaming laptop önerisi

Bütçe
25000
Hocam ben de detaylı araştırmıştım Lenovo'nun ekranı 165 Hz, RAM avantajı var. HP için yapılan yorumlarda ekranın normalden biraz fazla sallandığı söyleniyordu ayrıca ekran ışığı yetersiz gibi yorumlar okumuştum. Bununla birlikte 2*4 RAM olması biraz kötü 2*8 RAM alacaksınız 4 lükler elde kalacak satmaya uğraş vs. Lenovo'da şarjın azalması hoş olmasa da bir sorun mu emin değilim. Ekran kartı kaç W ona baktıktan sonra ben tercihimi Lenovo'dan yana kullanırdım sanki.

Hocam ben de detaylı araştırmıştım Lenovo'nun ekranı 165 Hz, RAM avantajı var. HP için yapılan yorumlarda ekranın normalden biraz fazla sallandığı söyleniyordu ayrıca ekran ışığı yetersiz gibi yorumlar okumuştum. Bununla birlikte 2*4 RAM olması biraz kötü 2*8 RAM alacaksınız 4 lükler elde kalacak satmaya uğraş vs. Lenovo'da şarjın azalması hoş olmasa da bir sorun mu emin değilim. Ekran kartı kaç W ona baktıktan sonra ben tercihimi Lenovo'dan yana kullanırdım sanki.
Bende öyle düşünüyorum şu an yani ekran sallanması falan problem değil ama hem 165Hz hem bir daha RAM al sat falan uğraşmamak için Lenovo'yu tercih edeceğim sanırım.

Senle aynı bilgisayarı kullanıyormuşuz hocam. Forza Horizon 5 en yüksek ayarlarda kaç FPS veriyor? Bir de Xbox Controller ile oynaması zevkli mi Forza'yı?

Ekran görüntüsü 2023-07-24 032633.png

Tüm ayaları en yükseğe aldım. Test yaparken performans kipindeydi bilgisayar. GPU hız aşırtma kapalıydı. Değerler bu şekilde. Xbox gamepad ile oynamak çok zevkli. Gazı ve freni ayarlayabilmek çok daha gerçekçi hissettiriyor.

Eki Görüntüle 1874961

Tüm ayaları en yükseğe aldım. Test yaparken performans kipindeydi bilgisayar. GPU hız aşırtma kapalıydı. Değerler bu şekilde. Xbox gamepad ile oynamak çok zevkli. Gazı ve freni ayarlayabilmek çok daha gerçekçi hissettiriyor.
Çok çok teşekkür ederim hocam zaman ayırıp test yaptığınız için. Siz medium ayarlarda mı oynuyorsunuz, kaç fps alıyorsunuz oynarken?

Arkadaşlar bir daha bir daha yazıp durmak istemiyorum ama Amazon'da stoklar bitmiş. Stoklar yenilenir mi yenilenirse bir zam beklemeli miyim? Ona göre Trendyol'da 28 küsure aynısı satılıyor en kötü onu alacağım eğer aynı minvalde 25 bandında bir ürün önerebilirseniz güzel olur ne olur ne olmaz diye.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar bir daha bir daha yazıp durmak istemiyorum ama Amazon'da stoklar bitmiş. Stoklar yenilenir mi yenilenirse bir zam beklemeli miyim? Ona göre Trendyol'da 28 küsure aynısı satılıyor en kötü onu alacağım eğer aynı minvalde 25 bandında bir ürün önerebilirseniz güzel olur ne olur ne olmaz diye.

Hocam ne yazık ki bütçeniz artabilirse 28k ya Trendyol'da var ama bütçeniz o kadar çıkamaz ise Victus'lara yönelmek zorundasınız.

Trendyol:Lenovo IdeaPad Gaming 3 82K200K0TX AMD Ryzen 5 5600h 16 GB 512 GB 15.6" Fiyatı - Trendyol

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok çok teşekkür ederim hocam zaman ayırıp test yaptığınız için. Siz medium ayarlarda mı oynuyorsunuz, kaç FPS alıyorsunuz oynarken?

Rica ederim. Normalde denge kipinde, yüksek ayarlarda oynuyorum. 75-80 FPS civarı alıyorum. Performans moduna alınca 85+ veriyor. Bende bir soru sorayım. Benim bilgisayarı sallayınca içinden bir ses geliyor. Bu modelde kronik BIOS pili yuvasından çıkıyor. Senin bilgisayarda da var mı bu durum?

Yeni konular

Geri
Yukarı