25.000 TL Gaming laptop önerisi

Bütçe
25000
Adam ağırlıklı olarak yazılım demiş iyi okuyun. O yüzden tüm parayı işlemciye yatırması mantıksız o paralara 3060 ve 3070 olarak 5800H-10870H-11800h gibi işlemciler bulunur ki bu işlemcilerin hiçbiri çöp değil. Uzun süre işini görebilecek güçte işlemciler.
12700h alıp tek yapabildiği yazılım olması yerine işlemciden azıcık kısıp ekran kartını üst seviye alırsa hem keyifle oyununu oynar hem de rahatlıkla işini halleder.

Hocam bende yazılımcıyım. Yazılım ve programlamada işlemci çekirdek sayı ve hızları çok önemlidir. AMD maalesef bu işlemlerde zayıf kalıyor. Eğer %80 yazılım %20 Gaming olarak kullanacaksa paranın çoğunu işlemciye vermesi gerekir ki önerdiğim laptopta da onboard bir kart yok sonuçta 3050 var oyunları da gayet akıcı bir şekilde oynayabilir.
Ben yazılımcı mantığı ile önerdim bu laptopu ama forumda maalesef o kadar toxic ve bilgisiz bir kitle var ki tüm atılan yorumları okuduğunda fark edeceksindir. İnsanlar bilgisayarların sadece oyun oynamaktan ibaret olduklarını düşünüyorlar.

Hocam bende yazılımcıyım. Yazılım ve programlamada işlemci çekirdek sayı ve hızları çok önemlidir. AMD maalesef bu işlemlerde zayıf kalıyor. Eğer %80 yazılım %20 Gaming olarak kullanacaksa paranın çoğunu işlemciye vermesi gerekir ki önerdiğim laptopta da onboard bir kart yok sonuçta 3050 var oyunları da gayet akıcı bir şekilde oynayabilir.
Ben yazılımcı mantığı ile önerdim bu laptopu ama forumda maalesef o kadar toxic ve bilgisiz bir kitle var ki tüm atılan yorumları okuduğunda fark edeceksindir. İnsanlar bilgisayarların sadece oyun oynamaktan ibaret olduklarını düşünüyorlar.

Islemci ve cekirdek sayilari onemli de 11800H kotu bir islemci degil. Yazamayacaginiz kod veya performansli bir sekilde calistiramayacaginiz editor yok bu islemci ile. Attiginiz cihazdaki 3050 Ti ile MUX destekli Max-P 3060 arasinda epey fazla performans farki var. Yine MSI diye guveniyorsunuz ama Katana kasasi o kadar kaliteli degil. MSI tarafinda Leopard - Stealth seviyesi kasalara cikmadiginiz surece MSI bu demenin bir anlami yok.

He AMD konusunda da eksik bilginiz var sanirim. 5800H ile catir catir editor calistirir veya kod yazarsiniz. 11800H ile neredeyse denk islemcidir zaten. AMD mobilde de eskisi gibi degil artik.

Monster istemiyorum dediniz ama bu urunun Monster ile pek alakasi yok. MSI Leopard kasasi kullaniyor, ekran 300 Hz ve klavye SteelSeries uretimi. Kasasi epey kaliteli. Monster'in Clevo veya Tonfang'dan aldigi kasalarla karsilastirilamaz. Servisi de MSI'dan iyidir. Kesinlikle tavsiye ederim.
Alternatif:

Önceki arkadaş HP Omen attığından beri birinci sırada o var. 300Hz çekici geliyor fakat daha önceki deneyimlerim oldukça kötü olduğu için monstera pek güvenemiyorum, i7-10750H ve RTX 2060la sadece 2 sekmeli firefox açıkken bilgisayarın 90 derece olması pek hoş değildi. Servisinin iyi olduğu doğru.

Önceki arkadaş HP Omen attığından beri birinci sırada o var. 300Hz çekici geliyor fakat daha önceki deneyimlerim oldukça kötü olduğu için monstera pek güvenemiyorum, i7-10750H ve RTX 2060la sadece 2 sekmeli firefox açıkken bilgisayarın 90 derece olması pek hoş değildi. Servisinin iyi olduğu doğru.

Ben normalde pek Monster oneren birisi degilim. Ancak dedigim gibi onerdigim V25 modelinin Monster ile alakasi yok. Kasayi MSI'dan aliyor ve logo yapistiriyor sadece. Oldukca kaliteli bir kasadir. Ayni kasanin MSI tarafindakine bakabilirsiniz. Birebir ayni kasalar.

Boş gezenin boş kalfası bir birey değilim kardeşim. Saat 19:00 gibi mrada Cafe de olacağım bugün. Gölün üstünde ki tarafta. Masada MSI marka laptop olacak gelir oturursun yanıma hasbihal ederiz.

25 bine 3060 veya 3070 kartlı ve 12700h işlemcili bir laptop bulda alayım be canım kardeşim.

Adam yazılımcı oyun oynamayacak iş yapacak iş! Ekran kartına ihtiyacı yok onun işi işlemciyle.

Buyur kardeşim 3060'lı 12700hli.

Buyur kardeşim 3060'lı 12700hli.
Baya iyi duruyor. Ayrıca bence 2-3 hafta kadar (doların yukselemesi de önemli, fiyatlar artabilir ki zaten şuan artıyorlar) bekleyip risk alinabilir. Hem indirim kovalarsınız hem de belki 12. Nesil 1-2 tane yeni model ülkeye girer. İ5 12500h bile i7 11800h'dan daha güçlü, yeni mimariden kaynaklı daha az ısınması da muhtemel.

Evet attığın konuya baktım. Vatandaşın biri aynı laptoplara marka yapıştırıp gönderiyorlar yazmış. Birçok marka ve model için bu durum gereçli özellikle Monster ve GameGaraj gibi firmalar kendi argelerini yapmayıp Çin'den alıyor bu laptopların çoğunu ancak MSI gibi bir firma kendi ürettiği bir laptopa GameGaraj veya farklı bir markanın logosunu basıp sattıracak bir marka değildir. Sadece MSI için demiyorum diğer büyük markalarda aynı politikayı izlerler ve dediğim gibi de MSI ve Gamegaraj/Monster ortaklıkları sadece dış plastik kasa ortaklıklarıdır. Aşağıya link bırakıyorum MSI'ın üretim fabrikası müsait olunca izler ne demek istediğimi anlarsın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Buyur vatandaşın biri burada.
Fenix, tracer, slayer, V25 gibi modelleri alan birçok kişi var, ve hiçbirinden de aksi yönde bir yorum gelmedi. Attığınız videoda eski bir video, logo basılan modellerin en eskisi 2019 yılı sonunda çıktı. Yani videodan 2 sene sonra, bu süre zarfında MSI logo bas-sat stratejisine geçti. Yazılım ve servis destekleri bu firmalara bırakılıp hazır Laptop veriliyor. Zaten içindeki parçalarada bakarsanız MSI'ın modelleri ile birebir aynı modeller bunlar. BIOS'lar dahi MSI tarafından hazırlanıyor, skin yok sadece.

Yeni konular

Geri
Yukarı