25.000 TL hazır sistem önerisi

Pcn_12

Decapat
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhaba. Maksimum 25K değerinde bilgisayar alacağım ve bu paranın da üstüne çıkmamın imkanı yok. Dünden beri forumu gezerken 3 tane ilgimi çeken bilgisayar oldu.

Amacım oyun oynamak, ileride bilgisayar parça değişimi yapmayı değil, eskidiği zaman yenisini almak istiyorum. Beni en uzun süre high-Ultra ayarlarda götürebilecek bilgisayarı almak istiyorum. Teşekkürler iyi günler dilerim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Bu sistem hakkındaki düşünceleriniz nedir? İlk başta ben de 4060 Ti taraftarıydım ancak VRAM kısıtlı olmasından dolayı karar veremiyorum.
Eğer bütçe çıkarsa 4060ti ve 7500f olan sistemi al, çıkmazsa 4060 7500f olan da olabilir.

Ekran kartı tarafına ağırlık vermek için 6800'lü sistem alınabilir ancak anakart ve ram tarafında güncel kalmak daha önemli diye düşünüyorum. Ekran kartı yükseltmesi kolay bir şey zaten.

Bu sistem hakkındaki düşünceleriniz nedir? İlk başta ben de 4060 Ti taraftarıydım ancak VRAM kısıtlı olmasından dolayı karar veremiyorum.
1080P de hayli hayli yeter. VRAM yönünden sıkıntı olmaz.

Monitör 2K düşünüyorum, ve de dediğim gibi yükseltme niyeti ile değil, oyun oynama geçerliliğini koruyacak şekilde bakıyorum.

Monitör 2K düşünüyorum, ve de dediğim gibi yükseltme niyeti ile değil, oyun oynama geçerliliğini koruyacak şekilde bakıyorum.
2k için RX6800 sistem daha iyi olur ancak ileride yükseltme yapmak istersen önün daha tıkalı olacak. Bence bu bütçe için 2. el Kart düşünmüyorsan sistemin daha uzun ömürlü olması açısından 1080p'de kalmak daha mantıklı olabilir.

Geri
Yukarı