25.000 TL laptop önerisi

Nitro yeni kasada yeni NitroSense programı kullanıyor. Fısıltı modu mevcut fanları 1500RPM sabitliyor. Sessiz ortamda nefesim daha fazla ses çıkartıyor. Fan sesi yönünden sıkıntı yaşamazsın kısacası.

1700387008294.png

Dosya Ekleri

• 1700386997168.png
    1700386997168.png
    334,3 KB · Görüntüleme: 18
Son düzenleme:
Nitro yeni panelde yeni NitroSense programı kullanıyor. Fısıltı modu mevcut fanları 1500RPM sabitliyor. Sessiz ortamda nefesim daha fazla ses çıkartıyor. Fan sesi yönünden sıkıntı yaşamazsın kısacası.

Eki Görüntüle 2021837
Bilgi için teşekkürler. BIOS menüsü nasıl ve kaç derecede fan açıyor acaba? Birisinde Legacy BIOS görmüştüm yanlış hatırlamıyorsam.

Bilgi için teşekkürler. BIOS menüsü nasıl ve kaç derecede fan açıyor acaba? Birisinde Legacy BIOS görmüştüm yanlış hatırlamıyorsam.

Legacy BIOS'a sahip. BIOS'la bir işin yok zaten her şey kilitli sadece Optimus'u tamamen kapatmak için girer çıkarsın BIOS'a şifre koyduğunda Advanced kısmı açılıyor ama müdahale edebileceğin bir şey yok orada da.
Günlük kullanım modunda 50-55 derecelerde 1800-2100 RPM de çalışıyor fanlar ortalama. Oyun moduna geçersen 3-4K fanları arasına alıyor 75 derecelerde dolaşıyor sıcaklık. Turbo modunda 5K üzerine çıkartıyor sıcaklık yine 70-75 arası.

100W da aldığı sıcaklık değeri 92.6 maksimum. Tabii metal macunun da etkisi var bunda senin alacağın modelde ne tür macun tam bilmiyorum muhtemelen sıvı metal vardır ondada.

1700387614076.png

Son düzenleme:
Legacy BIOS'a sahip. BIOS'la bir işin yok zaten her şey kilitli sadece Optimus'u tamamen kapatmak için girer çıkarsın BIOS'a şifre koyduğunda Advanced kısmı açılıyor ama müdahale edebileceğin bir şey yok orada da.
Günlük kullanım modunda 50-55 derecelerde 1800-2100 RPM de çalışıyor fanlar ortalama. Oyun moduna geçersen 3-4K fanları arasına alıyor 75 derecelerde dolaşıyor sıcaklık. Turbo modunda 5K üzerine çıkartıyor sıcaklık yine 70-75 arası.

100W da aldığı sıcaklık değeri 92.6 maksimum. Tabii metal macunun da etkisi var bunda senin alacağın modelde ne tür macun tam bilmiyorum muhtemelen sıvı metal vardır ama.

Eki Görüntüle 2021849
92 dereceyi duyduğumda bir hayli yüksek geldi. Bu denli bir oyun oynayacağımı sanmıyorum fakat o derecelere ulaşmasını istemem elbette. Bahsettiğiniz fısıltı modunda istediğim sessizliği veriyorsa tercihimi bu modelden yana kullanacağım.

92 dereceyi duyduğumda bir hayli yüksek geldi. Bu denli bir oyun oynayacağımı sanmıyorum fakat o derecelere ulaşmasını istemem elbette. Bahsettiğiniz fısıltı modunda istediğim sessizliği veriyorsa tercihimi bu modelden yana kullanacağım.

100W da 92 derece çok çok iyi bir değer :) Bazı ismini vermek istemediğim modeller 60W da 87 dereceyi görüyor ^.^

CPU da 100Wları rander alırken görürsün. Oyunlarda ortalama alacağın 45-50W arasıdır ve bu değerlerde 70-75 arası çalışıyor işlemci.

Dediğim gibi fan sesinden yana hiçbir sorun yaşamazsın.

Şu an Nitro 5 25.500 sizin cihaz ise 30 Amazon indirimi bittikten sonra Nitro 5 zamlanacaktır o zaman kesinlikle 16 tercih edilmeli bayağı güzel cihaz yapmışlar.

Benim cihaz bu yanlışlık olmasın.

100W da 92 derece çok çok iyi bir değer :) Bazı ismini vermek istemediğim modeller 60W da 87 dereceyi görüyor ^.^

CPU da 100Wları rander alırken görürsün. Oyunlarda ortalama alacağın 45-50W arasıdır ve bu değerlerde 70-75 arası çalışıyor işlemci.

Dediğim gibi fan sesinden yana hiçbir sorun yaşamazsın.
Daha önce güçlü bir laptop kullanmadığım için bu değerler başta bana absürt geldi. Ayrıca @Xevanior hocam, aynı modelin 16GB olan versiyonu da var. 1x16 mı takılmıştır sizce?

Yeni konular

Geri
Yukarı