25.000 TL Oyun Sistemi Tavsiyesi

Eki Görüntüle 394828
Buyrun. :)
3 adet RGB fan alıp 2 yukarıya, 1 arkaya taktınız mı tamamdır. Sıvı soğutma zaten ön tarafta olacak.
Önerin için teşekkürler. Büyük ihtimalle senin önerdiğin sistemi alacağım. Bir tek sorum var: Corsair H150i sıvı soğutmasının içinden çıkan fanlar sesli diye duymuştum. Sıvı soğutma radyatörü için önerebileceğin statik basıncı yüksek fan var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam 25000 TL şahsen görüşüm olarak çok gereksiz. Elektrik faturası en az aylık 400 TL'yi bir gözden çıkarın o zaman. Benim size önerim RTX 2080 notebook'lar. 15000 TL civarı olur. 10000 TL para cebinize kalır.
Elektrik 400 TL mi? O kadar çevirecek mi bu meret?
Hocam 25000 tl şahsen görüşüm olarak çok gereksiz elektirik faturası en az aylık 400 tl yi bi gözden çıkarın ozaman benim size önerim rtx 2080 notebooklar 15000 tl civarı olur. 10000 tl para cebinize kalır.
Hocam soğutma tankı var aralıksız çalışıyor o bile 700 lira bir bilgisayar bu kadar çevirmez bence.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben iki tane sistem kurdum size.

Birinci sistemin toplama linki bu.

Bu da PDF olarak görüntüsü;

11.png

İkinci sistemin toplama linki bu.

Birinci sistemin RAM frekansları çok yüksek olduğu için o açıdan avantajlısınız.
İkinci sistemin ise Harddisk'i çok kaliteli. O açıdan avantajlısınız.

Ben ilk sistemi tercih ederdim. Ancak ikinci sistemin kasası çok daha hoşuma gitti.

1> Cidden 25k verip oyun bilgisayarı alan adamın aklından şüphe duyarım.
2> 25k verip hangi parçaları kullanacağını bilmiyorsan bence boşa harcama paranı.

3. nesil Ryzen serisini dört gözle bekliyorum ve çıkar çıkmaz 3 farklı sistem toplayacağım onları kullanarak ancak sadece oyun için topluyormuş arkadaş ve FPS anlamında çok çok ötesine geçeceğini sanmam 9900K'nın.

Uğraşlarınız için hepinize teşekkürler. Pantheon adlı arkadaşımızın dediği sisteme yakın bir şey alıcam.
1> Cidden 25k verip oyun bilgisayarı alan adamın aklından şüphe duyarım.
2> 25k verip hangi parçaları kullanacağını bilmiyorsan bence boşa harcama paranı.
1- İnsanların maddi durumu seni alakadar etmez.
2-Donanım bilgim yok diye bir şey demedim istişare ettim.
Bu arada aldığım sistem
İ9 9900K
Z390 Aourus master
Aorus RTX 2080 Tİ Extreme
Corsair Vengeance 8×2 16 Gb 3200mHz
Samsung QVO 1 Tb Sata 3.0 ssd
Seagate 2 Tb 7200 RPM Harddisk
Cooler Master ML240R (Fanlar Noctua)
Cooler Master H500P mesh
FSP 850W hydro g 80+ gold
Gigabyte aorus AD27QD

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı