25.000 TL'ye AutoCAD 3DMAX için masaüstü PC önerisi

Daha fazla  
İş hayatında kullanılmak üzere iç mimarlık alanında kızıma masaüstü bilgisayar istiyorum. (AutoCAD 3D Max için) işlemci önemli olduğuna göre Intel veya AMD üst segmentte hangisini tercih etmeliyim?
25.000-30.000 bütçem var işi bilen uzmanlardan bilgi alabilir miyim?

Son düzenleme:
2X:
30100TL tutuyor.

teşekkür ederim beklemedeyim.
2X:
30100TL tutuyor.
Öneriniz için teşekkür ederim. Emeğinize sağlık.
Bir sorum olacak; AMD tercih ediyorsunuz genelleme yaparsak. İntel bir tık daha geriden mi geliyor acaba?

Teşekkür ederim beklemedeyim.

Öneriniz için teşekkür ederim. Emeğinize sağlık.
Bir sorum olacak; AMD tercih ediyorsunuz genelleme yaparsak. Intel bir tık daha geriden mi geliyor acaba?

Evet hocam Intel genel olarak gerideydi ama 12. nesilde yakaladı denebilir am yine de 12900k 12000TL olduğu için 5900X tercih ettim.

2X:
30100TL tutuyor.
30.100 TL'ye çok da iyi bir sistem olduğu söylenemez. RX 6700 XT tercih edilmiş. Bu kadar yüksek bir bütçede işlemciden biraz kısılarak RTX 3090 rakibi olan RX 6900 XT tercih edilebilirdi ki fiyatı 16.000 TL şu anda.

Ben tam sizin bütçenize uygun, RTX 3070 Ti'lı bir hazır sistemin linkini bırakıyorum:

30.100 TL'ye çok da iyi bir sistem olduğu söylenemez. RX 6700 XT tercih edilmiş. Bu kadar yüksek bir bütçede işlemciden biraz kısılarak RTX 3090 rakibi olan RX 6900 XT tercih edilebilirdi ki fiyatı 16.000 TL şu anda.

Ben tam sizin bütçenize uygun, RTX 3070 Ti'lı bir hazır sistemin linkini bırakıyorum:

Normalde bende önerecektim RX 6800 XT veya RX 6900 XT sistem ama konu sahibi içini işlemci önemli olduğu için ekran kartından kısmak zorunda kaldım.

Normalde bende önerecektim RX 6800 XT veya RX 6900 XT sistem ama konu sahibi içini işlemci önemli olduğu için ekran kartından kısmak zorunda kaldım.
AutoCAD, 3ds Max gibi modelleme ve animasyon programlarında grafik birimi de önemli. Hatta CUDA çekirdeğinden ötürü NVIDIA olan bir ekran kartı bile tercih edilebilir. Tabii AMD'nin CUDA rakibi ne kadar ilerledi bilmiyorum. Bence bu hazır sistem iyi gibi duruyor.

AutoCAD, 3DS Max gibi modelleme ve animasyon programlarında grafik birimi de önemli. Hatta CUDA çekirdeğinden ötürü NVIDIA olan bir ekran kartı bile tercih edilebilir. Tabii AMD'nin CUDA rakibi ne kadar ilerledi bilmiyorum. Bence bu hazır sistem iyi gibi duruyor.

3070 da alınır attığım sistemde CUDA gerekirse.

Yeni konular

Geri
Yukarı