25.000 TL'ye laptop önerisi

Bütçe
15-25K
Hocam sadece GPU kullanımı olmuyor diye biliyorum, hatta v-ray render alırken CPU kullanımım benim %70-80 lere bile çıkıyor. Ama ağırlıklı olarak RAM ve Ekran Kartı etkili renderlarda. Ayrıca çok çekirdek olması da avantaj diye okudum Lumionun resmi sayfasında render için.

Hocam Lenovo Legion 5 Pro da aklımda olan modellerden biri ama RAM'ler ile ilgili yabancı forumlarda sıkıntı var falan diyorlar. Valla kararsız kaldım.
Ekran kartının programı desteklemediği durumlarda yük işlemciye ve RAM'e biner render alırken. Bir de şu an Vray'i hangi sistemde kullanıyorsunuz?

Bir de şunu söylemeden geçmek istemiyorum. Siz görsel tasarım yapacaksınız ve modelleme üzerine olacak ağırlıklı olarak. En az çift monitör kullanmanız sizin performansınızı olumlu yönde ciddi anlamda ilerletecektir. Çok çok daha rahat edeceksiniz. 25 bin küsür MSI'a vereceğinize diğer modelleri tercih edip monitör alın derim. Böylesi bir davranış daha mantıklı olur. Deneyimlemiş biri olarak size bu tavsiyeyi vermekteyim. Çok rahat edeceksiniz.
Bunlar tamamen oyuncular için üretilmiş notebook modellerdir. Monitörler 300Hz - 144Hz arasında olduğu için fiyata doğrudan etki ediyor ve sizin yapacak olduğunuz modellemeye hiçbir katkısı yoktun. Hertz değerine vereceğiniz ekstra maliyetten kısıp ikinci bir monitör almanızı tavsiye ediyorum. Dilerseniz artılarını tek tek açıklayabilirim, lakin zaten işin içinde olduğunuz için buna gerek yok diye düşünüyorum.

Son düzenleme:
Size nelere dikkat etmemiz gerektiğini tane tane açıkladım. Lütfen yazılanları baştan okuyarak seçimlerinizi yapınız...
Pardon,ama sana böyle birşey sorduğumu hatırlamıyorum,2080 Super ekran kartı olması bir avantaj ve 16 GB RAM olması bir dezavantaj,bunu kullanır mı ? Ona kalmış bir şey.

Ben tam emin olamadığım için ''Bilgili'' kişilere sordum,size değil.

Pardon,ama sana böyle birşey sorduğumu hatırlamıyorum,2080 Super ekran kartı olması bir avantaj ve 16 GB RAM olması bir dezavantaj,bunu kullanır mı ? Ona kalmış bir şey.

Ben tam emin olamadığım için ''Bilgili'' kişilere sordum,size değil.
O zaman yeni konu açıp sorunuz, burada başka bir konu konuşuluyor...

Yeni konular

Geri
Yukarı