25.000 TL'ye sistem önerisi

Bütçe
25.000

alper.u

Hectopat
Herkese iyi sosyaller öncelikle. Bir arkadaşım için uygun fiyatlı ve yüksek performanslı bir bilgisayar kasası arıyorum. Hazır kasa olmasına gerek yok toplama bir kasa olursa daha da iyi olur. Bütçe olarak maksimum 25.000 TL düşünüyoruz. Fiyat performans açısından önerilerinizi bekliyorum. Özellikle FPS oyunları oynayacak kendisi. Ona göre sağlam CPU da olursa müteşekkir olurum. İyi sosyaller.

Herkese iyi sosyaller öncelikle. Bir arkadaşım için uygun fiyatlı ve yüksek performanslı bir bilgisayar kasası arıyorum. Hazır kasa olmasına gerek yok toplama bir kasa olursa daha da iyi olur. Bütçe olarak maksimum 25.000 TL düşünüyoruz. Fiyat performans açısından önerilerinizi bekliyorum. Özellikle FPS oyunları oynayacak kendisi. Ona göre sağlam CPU da olursa müteşekkir olurum. İyi sosyaller.

Anakart b 650m k seç.

Ram 3600 mhz seç

SSD 1tb seç.

24.700 olacak.

1TB SSD özelleştirilmesi yapılarak alınır hocam
İleride ekran kartı yenilemek gibi bir düşüncesi varsa bu daha iyi. DDR5 ile geleceğe açık oluyor. Hava soğutma lazım ama 2 sisteme de. Ortalama 1k tl de oradan ekle.

Son düzenleme:

Anakart b 660m k seç.

Ram 3600 mhz seç

SSD 1tb seç.

24.700 olacak.

İleride ekran kartı yenilemek gibi bir düşüncesi varsa bu daha iyi. DDR5 ile geleceğe açık oluyor. Hava soğutma lazım ama 2 sisteme de. Ortalama 1k tl de oradan ekle.
Soğutma konusunda haklısınız ben onu bütçe dışı birakiyorum genelde. DDR5 e bütçesi yetiyorken kaçırmasın derdim o birazda.

Anakart b 650m k seç.

Ram 3600 mhz seç

SSD 1tb seç.

24.700 olacak.

Uzun süre ekran kartı yenilemeyi düşünmüyor.

Anakart b 650m k seç.

Ram 3600 mhz seç

SSD 1tb seç.

24.700 olacak.

Soğutma öneriniz ne olur arkadaşın attığı 4060 sisteme?

Uzun süre ekran kartı yenilemeyi düşünmüyor.

Soğutma öneriniz ne olur arkadaşın attığı 4060 sisteme?

2. olan ışıksız.

Kart yenilemeyi düşünmüyorsa dediğim yükseltme ile 4060ti alsın bence.

2. olan ışıksız.

Kart yenilemeyi düşünmüyorsa dediğim yükseltme ile 4060ti alsın bence.
Yeni nesil işlemcilere çok uzak kaldım. FPS oyunları konusunda uzun bir süre üzmeyecek bir işlemci midir?

Anakart b 650m k seç.

Ram 3600 mhz seç

SSD 1tb seç.

24.700 olacak.

Seçimlerde b650m k gözükmüyor.

Geri
Yukarı