25.000TL sistem önerisi

• Konuyu başlatan Teos
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 9
  • Görüntüleme 109
Bütçe
25 bin TL

Teos

Zeptopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Siteye yeni kayıt oldum. Hatalarım olursa kusura bakmayın. Başlıkta da belirttiğim gibi en fazla 25 bin TL olacak şekilde bir sistem önerisi istiyorum sizden. Olmasını istediğim parçaları size yazayım, geri kalan tüm önerilere açığım.
CPU: Ryzen 5 5600.
GPU: RTX 4060 (hangi marka olacağını size bırakıyorum).
Anakart: B550 olmasını istiyorum ama bunda da tam olarak hangi model olacağını bilmiyorum.
SSD: 1TB herhangi bir M.2 SSD olabilir.
Bende şu an 16 GB DDR4 RAM olduğu için RAM gerekli değil ama RAM dahil bir sistemin daha uyguna geleceğini düşünürseniz öyle de önerebilirsiniz. Özellikle kasa ve PSU konusu da biraz kafamı karıştırıyor.
Bu yazdıklarımı baz alarak geri kalan şeyler için bana yardımcı olursanız sevinirim. Hazır sistem de olabilir, parçaları ayrı ayrı da satın alabilirim. Monitör dahil olmayacak. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
DDR5 önermeni anlıyorum ama bütçemi zaten çok zorlayacağım için 2-3 bin tl daha veremiyorum. Yani anladığım kadarıyla ya 25 bin tl ve altına DDR5 alabilmem için 2.ele falan yönelmem gerekiyor. Ya da mecbur DDR4 tercih edeceğim. @KeremGnyzu

DDR5 önermeni anlıyorum ama bütçemi zaten çok zorlayacağım için 2-3 bin TL daha veremiyorum. Yani anladığım kadarıyla ya 25 bin TL ve altına DDR5 alabilmem için 2.ele falan yönelmem gerekiyor. Ya da mecbur DDR4 tercih edeceğim. @KeremGnyzu

Hayır. DDR4 tercih etmene gerek yok.
Bu sistemin ekran kartını Palit RTX 4060 OC ile RAM'i de XPG Lancer Blade 1x16 ile değiştirdin mi 25 bin oluyor.

Hayır. DDR4 tercih etmene gerek yok.
Bu sistemin ekran kartını Palit RTX 4060 OC ile RAM'i de XPG Lancer Blade 1x16 ile değiştirdin mi 25 bin oluyor.
Önerdiğin sistemin parçalarını dediğin gibi değiştirdim, o şekilde alabilirim. Peki psu beni idare eder mi? Çünkü forumlarda okuduğum kadarıyla psu konusu bayağı önemseniyor. Sistemi aldığım gibi kullanmak istiyorum. @SadeceYiğit

Önerdiğin sistemin parçalarını dediğin gibi değiştirdim, o şekilde alabilirim. Peki PSU beni idare eder mi? Çünkü forumlarda okuduğum kadarıyla PSU konusu bayağı önemseniyor. Sistemi aldığım gibi kullanmak istiyorum. @SadeceYiğit

İçerisindeki PSU gayet iyidir. Sıkıntı olmaz.

Geri
Yukarı