25.000TL'ye kadar hazır sistem önerisi

Tolgaddd

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar 25Bin TL bütçem var ve daha üzerine çıkamam. Masaüstü hazır sistemlere baktım ama çok arada kaldım. Hangisini seçmem sizce daha mantıklı olur?

Bu sistemler şu an aklıma yatan sistemler, daha iyi bir öneriniz varsa duymak isterim.
3070 Ti, i5-13400F olan modelde PSU 650W ve ekran kartı Gainward diye bir markanın, bunlar sıkıntı çıkarır mı? Bir de AMD işlemciler çok ısınıyor diyorlar, o yüzden pek AMD taraftarı da değilim bu konuda bilginiz varsa paylaşır mısınız?

Son düzenleyen: Moderatör:
Intel işlemciler AMD işlemcilerden çok çok daha fazla ısınıyor bu arada. Ama sistemler arasında en mantıklısı bence en üstteki 13400F-3070 Tİ olan sistem.

En üstteki sistemin ekran kartı Gainward marka, daha önce hiç duymadım. Bir de 650W sıkıntı çıkarır mı bunlar?

@AyazKizilkaya @Yusuf663
Gainward Palit markasının yan markası olarak geçiyor ama Palit'le aynı kalitede ürün üretiyorlar.650W konusuna gelecek olursak bu kasada bulunan güç kaynağı bu bütçelerdeki en iyi 650W 80+ güç kaynaklarından biri ve rahat besler diye düşünüyorum.

Ve Nvidia testlerde i9 10980XE 165W TDP'si olan bir işlemciyle yapmış testleri ve önerilen olarak 750W olarak önermiş 13400F işlemci kullandığınız anakartt ve bileşenlerle yeter yani o güç kaynağı ama gidip i7 veya i9 13.nesil işlemciye güncellemek istediğinizde kesinlikle güç kaynağı değişmeniz gerekir.

Yeni konular

Geri
Yukarı