25-27 bin TL sistem önerisi

Serush

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 7600X, MSI PRO B650-P WIFI, * Sapphire Pulse ITX Radeon RX 570 8GB * Kingston DDR5 32GB(2x16GB) 5600MHz CL36 Fury Beast, Sharkoon SS-COOLZERO-750 750W, Arctic LIQUID FREEZER II 240, DeepCool CC560
Arkadaşıma sistem topluyoruz. Aşağıda belirttiğim sistem dikkatimi çekti. Anakartı Gaming X v2, RAM'leri 32 yapmak istiyor. Bu fiyatlara daha iyi sistemler var mı? Özelleştirmeyi nasıl yapabiliriz? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşıma sistem topluyoruz. Aşağıda belirttiğim sistem dikkatimi çekti. Anakartı Gaming X v2, RAM'leri 32 yapmak istiyor. Bu fiyatlara daha iyi sistemler var mı? Özelleştirmeyi nasıl yapabiliriz? Şimdiden teşekkürler.
Baştan söyleyeyim pek bilgim yok kusura bakmayın ama tek tavsiyem her fiyatta intel ve nvidia kullanmaktır. Pişman etmez sorun yaşatmaz bir tıkdaha pahalı olabilir yanlış bilmiyorsam amd'ye göre ama değer bence. Tabi karar sizin tabi ki de fikrimi belirtmek istedim.
Edit: ssd bi tık yavaş gelebilir eğer ek depolama almayı düşünmüyorsanız.

Baştan söyleyeyim pek bilgim yok kusura bakmayın ama tek tavsiyem her fiyatta intel ve nvidia kullanmaktır. Pişman etmez sorun yaşatmaz bir tıkdaha pahalı olabilir yanlış bilmiyorsam amd'ye göre ama değer bence. Tabi karar sizin tabi ki de fikrimi belirtmek istedim.
Dostum böyle birşey yok tabi tartışılır ama her zaman Intel ve Nvidia kullanılacak diye birşey yok ve sistemdeki 6800xt 3080 dengi bir kart ve bu fiyata 3080 sistem bulunmaz

Baştan söyleyeyim pek bilgim yok kusura bakmayın ama tek tavsiyem her fiyatta Intel ve NVIDIA kullanmaktır. Pişman etmez sorun yaşatmaz bir tıkdaha pahalı olabilir yanlış bilmiyorsam AMD'ye göre ama değer bence. Tabii karar sizin tabii ki de fikrimi belirtmek istedim.
Edit: SSD bir tık yavaş gelebilir eğer ek depolama almayı düşünmüyorsanız.

Hocam o eskidendi, her markanın kendine göre eksileri artıları bulunmakta. AMD F/P konusunda gayet memnun edici ve son dönemde gerek yazılım gerek kalite konusunda iyi işler çıkartıyor.

Bu sistemin 1080Pdeki darboğaz durumu nasıl olur hocam?
Hocam arkadaşın da dediği gibi eskidendi. Evet hala sorun yaşayanlar var. Fakat AMD tarafı elinden geldiğince bunun ötesine geçmeye çalışıyor. Kronik sorunlar eskisi gibi yok artık. Fiyatlarına göre kas güçleri bakımından ekran kartları çok tatmin edici. Hala daha AMD ekran kartı alırken insan tedirgin oluyor haklı sebeplerden ötürü. Fakat eskide kaldı o kadar büyük sorunlar dediğim gibi.

Hocam PC builds verilerine göre %22.6 olarak gözükmekte. Bu sitenin sıkıntılı olduğu söyleniyor, bana kalırsa CPU ve GPU birbiriyle uyumlu.

Bu sistemin 1080Pdeki darboğaz durumu nasıl olur hocam?

Hocam arkadaşın da dediği gibi eskidendi. Evet hala sorun yaşayanlar var. Fakat AMD tarafı elinden geldiğince bunun ötesine geçmeye çalışıyor. Kronik sorunlar eskisi gibi yok artık. Fiyatlarına göre kas güçleri bakımından ekran kartları çok tatmin edici. Hala daha AMD ekran kartı alırken insan tedirgin oluyor haklı sebeplerden ötürü. Fakat eskide kaldı o kadar büyük sorunlar dediğim gibi.
2 k sorun olmadan oynatır ama 1 k için darboğaz olabilir. 5600 giriş orta segment bir işlemci.

Ben hala olumsuz yorumlar duyduğum için böyle düşünüyorum. Eskiden ne durumda olduğunu da biliyorum o şekilde düşünmüyorum zaten ama hala sorun yaşatabilen bir marka. Intel ya da nvidia fanboyu değilim ama amd git gide iyiye gitse de hala biraz daha toparlanması gerektiğini düşünüyorum markanın. Hepsi şahsi fikrimdir. Katılmayabilirsiniz.

Geri
Yukarı