25-30 bin TL laptop önerisi

• Konuyu başlatan Jacey
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 18
  • Görüntüleme 328
Alınır o zaman.

Grafik birimi kısmında şöyle yazıyor.

Intel ıris® xᵉ grafik (Intel Core i7-13700H, Intel Core i9-13900h)

Intel® UHD Graphics (Intel Core i5-12450H, Intel Core i5-13420h)

Bunun benim için eksisi artısı ne olur? Demin attığım ASUS'u tercih etmem daha uzun süreler cihazın kullanımına etki eder mi? Dediğim gibi oyun hiçbir zaman oynanmayacak ondan eminim :)

Grafik birimi kısmında şöyle yazıyor.

Intel ıris® xᵉ grafik (Intel Core i7-13700H, Intel Core i9-13900h)

Intel® UHD Graphics (Intel Core i5-12450H, Intel Core i5-13420h)

Bunun benim için eksisi artısı ne olur? Demin attığım ASUS'u tercih etmem daha uzun süreler cihazın kullanımına etki eder mi? Dediğim gibi oyun hiçbir zaman oynanmayacak ondan eminim :)

Kısmen cihazı daha uzun ömürlü yapar, ileride iş için vs kullanacaksa orada da etki yaratır. Dediğim gibi düz günlük kullanım içinse harici GPU'lu model almak pek mantıklı değil pil ömrünü azaltacaktır. İşlemci seçimi fiyat farkına göre karar verilebilir.

Kısmen cihazı daha uzun ömürlü yapar, ileride iş için vs kullanacaksa orada da etki yaratır. Dediğim gibi düz günlük kullanım içinse harici GPU'lu model almak pek mantıklı değil pil ömrünü azaltacaktır. İşlemci seçimi fiyat farkına göre karar verilebilir.

Hocam i7 seçtiğim şartlarda yine 16/1 fiyatı 32.999 TL yapıyor. Değer mi o kadar farka sizce?

Hocam Apple kullanabileceğini sanmıyorum. Kendisi bilgisayar kullanmakta pek tecrübeli değil. Dediğim gibi; video, film, dizi ve uygulamaları kullanacak yalnızca. Başka öneriniz varsa sevinirim.
Böyle bir kullanım şekli için 20 bin lira üstü cihaz almaya gerek yok ama siz bilirsiniz. Yarı fiyatına işi kapatabilirsiniz gibime geliyor. Tabi diğer arkadaşlara da bir danışın.

Böyle bir kullanım şekli için 20 bin lira üstü cihaz almaya gerek yok ama siz bilirsiniz. Yarı fiyatına işi kapatabilirsiniz gibime geliyor. Tabii diğer arkadaşlara da bir danışın.

Hocam belirttiğim kullanım şekli için önerileriniz var ise paylaşırsanız sevinirim. Tabii ki daha az para vermek işime gelir fakat ileride sorun çıkartacak ya da güncelleme almayacak beni uğraştıracak bir elektronik cihaza da yatırım yapmayı istemiyorum. Uzun süre kullanalım ama biraz fazla olsun önemli değil.

Alışırdı illaki, Windows açısından bu bakılabilir.

Bu modeli satın aldım. Bu sabah geldi. Gayet hoş, kibar bir cihaz. Kurulumu yaptım ama henüz çokça vakit geçirmedim başında. Yanında da kablosuz mouse hediye ettiler. Şimdilik gayet güzel gözüküyor. Teşekkürler tavsiye için.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı