25 bin ₺ bilgisayar toplama

Bütçe
25.000₺

bazlamaa

Femtopat
Daha fazla  
Meslek
Mimar
Merhabalar 25 bin ₺ civarı bir sistem toplamak istiyorum. Modelleme işi yaptığım için sistemi toplarken oyun performansı ve render performansını bir arada barındırmaya çalışıyorum. Anakart ve kasayı uygun fiyata buldum ve aldım. Ekran kartı olarak RTX 3080 veya RX 6800 XT'nin performans testlerinin sonuçlarına göre almayı düşünüyorum. Aklımdaki sistemi aşağıda belirteceğim şekilde düzenledim. Sizlerin de bir önerisi varsa lütfen belirtin. Şimdiden teşekkür ederim. 🙂
  • İşlemci - AMD RYZEN 7 5800X.
  • İşlemci soğutucu - Cooler Master Wraith Ripper İşlemci Hava Soğutucu.
  • Ekran kartı - RTX 3080 veya RX 6800 XT.
  • Anakart - Asus TUF Gaming X570 PLUS 4400Mhz DDR4 aldım.
  • RAM - G.Skill 32 GB (2x16 GB) Ripjaws V siyah 3200MHz CL16 DDR4 Dual kit RAM.
  • SSD - Samsung 500GB 970 Evo Plus NVMe M.2 SSD.
  • Kasa - Cooler Master Masterbox TD500 aldım.
  • PSU - 750W Gold; markaya henüz karar vermedim.
Bunların haricinde SSD ve HDD'lerim mevcut.

Son düzenleyen: Moderatör:
Depolamayı biraz daha yükseltebilirsin bence.

Merhabalar 25 bin ₺ civarı bir sistem toplamak istiyorum. Modelleme işi yaptığım için sistemi toplarken oyun performansı ve render performansını bir arada barındırmaya çalışıyorum. Anakart ve kasayı uygun fiyata buldum ve aldım. Ekran kartı olarak RTX 3080 veya RX 6800 XT'nin performans testlerinin sonuçlarına göre almayı düşünüyorum. Aklımdaki sistemi aşağıda belirteceğim şekilde düzenledim. Sizlerin de bir önerisi varsa lütfen belirtin. Şimdiden teşekkür ederim. 🙂
  • İşlemci - AMD RYZEN 7 5800X.
  • İşlemci soğutucu - Cooler Master Wraith Ripper İşlemci Hava Soğutucu.
  • Ekran kartı - RTX 3080 veya RX 6800 XT.
  • Anakart - Asus TUF Gaming X570 PLUS 4400Mhz DDR4 aldım.
  • RAM - G.Skill 32 GB (2x16 GB) Ripjaws V siyah 3200MHz CL16 DDR4 Dual kit RAM.
  • SSD - Samsung 500GB 970 Evo Plus NVMe M.2 SSD.
  • Kasa - Cooler Master Masterbox TD500 aldım.
  • PSU - 750W Gold; markaya henüz karar vermedim.
Bunların haricinde SSD ve HDD'lerim mevcut.
750 W yetmeyebilir 3080'e tam emin değilim. Onun dışında bir sorun görmedim.
Depolamayı biraz daha yükseltebilirsin bence.
SSD ve HDD'leri var zaten.

Hocam PSU yetersiz kalabilir. 1200 W PSU önereni bile gördüm 3080'e. Ancak sanırsam en düşük 850 W gerekiyor. Onun dışında sistem güzel. Bir de 500 GB size yeteceğini düşünmüyorsanız yükseltin.

Ahaha aynı kasayı toplamışız aynı işi yapıyoruz ve dertlerimiz aynı. Nvidia al.Cevap linkte.
Psu da riske girmedim 1000w 80+ gold aldım.Bence sende öyle yap.
Yanlız soğutucuda hata yapmış olabilirim. 240 mm sıvı soğutucu az mı acaba gelir full yük altında saatlerce çalışsa.

Ahaha aynı kasayı toplamışız aynı işi yapıyoruz ve dertlerimiz aynı. Nvidia al.Cevap linkte.
Psu da riske girmedim 1000w 80+ gold aldım.Bence sende öyle yap.
Yanlız soğutucuda hata yapmış olabilirim. 240 mm sıvı soğutucu az mı acaba gelir full yük altında saatlerce çalışsa.
😂 Msi 3080 bulursam alacağım direk ama stoklarda göremiyorum. Okudum araştırdım itopyadan psu olarak uygun fiyata Corsair RM850 850W 80+ Gold Modüler aldım. Sıvı soğutucuyu yine itopyadan uygun fiyata MSI MAG CORELIQUID 360R 360mm aldım. Psu olarak 1000w yeterde artar. Ağır yük altında çalıştırıp sıvı soğutucuyu test ettiğinde sıcaklıklar tatmin etmezse kesinlikle değiştirmelisin.

@bazlamaa Şu konuya bak dostum güzel hediyeler var.

Geri
Yukarı