25 bin TL bütçe ile 17.3 inç Gaming laptop önerisi

Tahminen ürünün detaylı özelikleri bu şekilde. 17'3 alınabilir güzel bir bilgisayar. Kullanıcı ne zaman aldı nasıl kullandı bilmiyorum. Bence değerlendirmenizde fayda var. 3070 130W olması sizi korkutmasın. Kendim 4K OLED Laptop'umda 105W 3070 kullanıyorum. Benim için yeterli. Hikayeli oyunlarda çok fazla(70-100 üstü )FPS takıntınız varsa 3070 size gelmez. Kendim 4K da 70 FPS Mirage, yine 4 k Valhalla 35-49, Odyssey 4K 30-49, RDR2 4 k 45-57. 2K çözünürlükte en az 65+ FPS alıyorum. Kaldı ki ekranı zaten fulhd. Kesinlikle yeterli olacaktır. 40k kadar alınabilir güzel modelden birisi 17'3 özelinde. Güzel ekstralarda var. Sarı sitede aynı ürünün 22 ay garantilisi 35k civarı.
İlave!
Fiyat biraz fazla belki pazarlık şansı olabilir. Şahsen MSI Raider serisinden daha iyi (kalite-soğutma-özerklik anlamında) kaliteli ürün yoktur. Ürün eksiği eski bir işlemci. Hala oyunlar ve günlük kullanım için yeterli omalı. Ürünleri fiziksel inceleme şansınız olursa kağıt üstünde çok iyi modeller. Düşünmeye değer. Kaldı ki bu bütçede hatta 50 k kadar daha kaliteli ve daha iyi soğutması olan bilgisayar yok.(şahsi görüşüm )elbette ikinci el almak bir risk. Buna karşın büyük F/P ürünü de olabilirler.

Yorum için teşekkürler. Fakat 2. El düşünmüyorum
Yorum için teşekkürler ama 2. El İstemiyorum

Yorum için teşekkürler. Fakat 2. el düşünmüyorum.
Yorum için teşekkürler ama 2. el istemiyorum.

İki üründen başka orta halli ürün yok. Hatta Acer üst seviye sayılabilir (ekran kartı ve panel hariç)
İkinci el istemiyorsanız (diğer PC hala garantisi var görünüyor) sadece bu iki seçenek var. Kısa bir süre önce Acer 3070 Ti modeli görmüştüm iyi fiyata şimdi sadece 3060 6 GB (140W) modeli var. İşlemcisi güzel. RAM DDR5 olmakla birlikte büyük ihtimalle tek kanal RAM var. 512 SSD.

MSI bakınca daha modern 4060 8 GB - 105W (4000 serisi 95-100W üstü gereksiz) ekran kartı. Bana kalırsa 3060 ile VRAM farkı var başka fark yok (oyunlara göre değişir) güzel işlemci, DDR5 çift kanal RAM(büyük ihtimalle) berbat bir panel (Acer aynısı)

Kimilerine göre MSI katana alınmaz ama buna karşı çıkıyorum. Uzun süre RTX 3060 85 W 11800H 16 RAM modelini kullandım hiç şikayetim olmadı. Çoğu oyunu uzun süre Ultra ayarda akıcı şekilde FHD oynadım. Soğutması çok iyi. Ben sevdim.
Diğer yandan Acer bu Predator serisi daha premium ürün. Dengi kesinlikle katana değil. Belki Crosshair-sword olabilir. Acer çok daha iyi işlemciye, kasaya, belki aynı kalitede soğutma sistemine sahip.

İki ürünün de paneli iyi değil. Grafik işleri, render vs işiniz yoksa iki üründe sizi tatmin edebilir. Emin olmamakla birlikte iki üründe 250nit tepe parlaklığı var. Belki değerler %45 NTSC olabilir ya da %72(düşük ihtimal ama umarım)
Keşke Acer 3070 Ti en azından 3070 olsaydı. Gözüm kapalı Acer alın önerisi yapardım.
Aynı şekilde daha kötü işlemci ve kalite (kısmen) için daha güncel ekran kartına geçmeye değer mi? Bunun cevabını bilmiyorum. Ben iki ürünüde başarılı buluyorum. Katana serisi kullanmış olarak tavsiye edebilirim. Acer en üst serisi zaten Predator o yüzden F/P olarak zaten doğal tavsiye ürünü. Bence iyi düşünün. İkinci el görüşünüze saygı duyarak size önerdiğim (özellikle garantili Lenovo Legion) bence bu iki modelden de iyi. 3070 ekran kartı olduğu halde.

Geri
Yukarı