25 bin TL bütçe ile oyun bilgisayarı önerisi

Bütçe
25.000
Şöyle söyleyim; oyunlarda 12600K OC haliyle OC yapılmamış 12400F'ten 20-25 FPS kadar yüksek bir değer veriyor. 12400F'e OC yapıldığı zaman 12600K ile aynı performansı veriyor neredeyse. İşlemciye yük bindiren Valorant, CS:GO gibi oyunlarda arada ki FPS farkı daha da fazla oluyor. Adobe gibi programlarda 12600K çok daha iyi performans veriyor.
12600k için sıvı soğutmaya gerek var mıdır?

Öyleyse son olarak:
EA2.PNG

Hocam tek tek mi toplayacaksınız hazır sistemi mi alacaksınız? Birde 30.000 TL'ye sistem toplamak bütçenizi zorlamıyorsa ilk sayfada toplamış olduğum RTX 3080'li sistemide toplayabilirsiniz.

Tek tek alacağım hocam, o yüzden parçalarda ufak değişiklikler var.

Tek tek almanızdaki sebep nedir? Ayrıca yukarıdaki mesajımda söylemiş olduğum üzere 30.000 TL'ye sistem almak bütçenizi zorlamıyorsa ilk sayfada toplamış olduğum RTX 3080'li sistemi alın. Bu sistemi ucuz diye önerdim.

Tek tek almanızdaki sebep nedir? Ayrıca yukarıdaki mesajımda söylemiş olduğum üzere 30.000 TL'ye sistem almak bütçenizi zorlamıyorsa ilk sayfada toplamış olduğum RTX 3080'li sistemi alın. Bu sistemi ucuz diye önerdim.
Maddi olarak aylara yaymak durumundayım, o sebeple Kasım'a kadar toplamış olacağım bütün sistemi.
3080'i monitörüm 1080p olduğu için almaktan vazgeçtim. Monitörün kaldıramayacağı karta birkaç bin ekstra vermeye gerek yok 😌
Ayrıca yardımınız için çok teşekkür ederim, uğraştınız vallahi 👍

Maddi olarak aylara yaymak durumundayım, o sebeple kasım'a kadar toplamış olacağım bütün sistemi.
3080'i monitörüm 1080p olduğu için almaktan vazgeçtim. Monitörün kaldıramayacağı karta birkaç bin ekstra vermeye gerek yok 😌
Ayrıca yardımınız için çok teşekkür ederim, uğraştınız vallahi 👍

Rica ederim. Gencergaming 12 ay taksit sunuyor aslında. Bir de hocam parçaları sadece Hepsiburada üzerinden almayın, başka sitelerdende alın. Daha ucuza ve kaliteli parçalar almış olursunuz. Örneğin AK620 Amazon'da yaklaşık 300 TL kadar daha ucuza satılıyor:

Benim önerim bunu almanız:

Fiyatı uygun ve AK620 neredeyse aynı performansı veriyor. Belki birkaç derece daha serin tutuyordur işlemciyi.

12600K Teknobiyotik'te 1000 TL kadar ucuza satılıyor:

Lian Li Lancool 205 Mesh kasasından daha iyi olan bir kasa Trendyol'da 1624 TL'ye satılıyor:

FSP 750W PSU'dan çok daha iyi bir PSU olan Corsair RM750X 2099 TL'ye satılıyor Hepsiburada'da:

Adata Legend 700 SSD'si iyi değil. Dram'i bulunmuyor. Bunu almanız daha iyi olur:

RAM olarak bunlar daha kaliteli:

Paylaşmış olduğum sitelerin tamamı güvenilirdir.

@@452252 düzenli bir liste olsun elimde diye oraya eklemiştim hepsini, tek tek siteleri inceleyeceğim alırken 👍 Siz de tek tek yazmışsınız nereden ne alınır, çok teşekkür ederim tekrardan.
Bu kadar yazdıktan sonra sistemi tam olarak kurduğum zaman buradan bir foto paylaşımı yaparım 😁

Siz de tek tek yazmışsınız nereden ne alınır, çok teşekkür ederim tekrardan.
Ne demek hocam, vazifemiz. Yardımcı olabildiysem ne mutlu. Son olarak şunu söyleyeceğim; bütçeniz yeterliyse anakartı bununla değiştirin:

Stoklar biterse buradan alabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı