25 bin TL'ye i7 3630QM sistem toplanır mı?

Bütçe
25000
Kanka diğer konudaki paylaştığın siteye baktımda orada da monitör yok DDR 4'lü i5 512 GB biraz çok değil mi fiyat olarak?
İşletim sistemi fan monitör ekleyince 30 bin oluyor yine.

Bu bütçede DDR5 sistem toplaman zor. Paylaştığım sistemin fiyatı 20.000 TL. Bu monitörü eklersen 25000 TL yapıyor.

İşletim sistemi internette OEM key olarak 100 TL civarına satılıyor. Yani 25.000 TL'ye sistemle monitörü alabilirsin. Fan vs. eklemene gerek yok. Sistemi alacaksan kasasını değiştirmen yeterli. Hangi kasayla değiştirileceğini belirttim o konuda.

Bu bütçede böyle bir sistem mantıksız. Hazır sistemlere göz atabilirsiniz.

@Ahmet Han Türetmiş Kaç senelik işlemciyle saçma sapan bir sistem toplamışsınız. Buradaki arkadaşlar yardımcı olmaya çalışıyor hala ben hırsla başaracağım falan deyip gülme emojisi atıyorsunuz insanlara. Siz nasıl biliyorsanız öyle yapın. Yardıma ihtiyacınız yok sanırım.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Ahmet Han Türetmiş Kaç senelik işlemciyle saçma sapan bir sistem toplamışsınız. Buradaki arkadaşlar yardımcı olmaya çalışıyor hala ben hırsla başaracağım falan deyip gülme emojisi atıyorsunuz insanlara. Siz nasıl biliyorsanız öyle yapın. Yardıma ihtiyacınız yok sanırım.
Gelen yorumları okumadığın apaçık ortada baksana 25 bin TL'ye sistem tavsiyesi 1 kişi verirken diğer yorumlar genelde piyasadan ve sistem fiyatlarından haberi olmayanlar. Bilader sende yazmak için yazma, varsa tavsiye bilgi vb. dinlerim.

@Ahmet Han Türetmiş 15K'ya 12400F RTX 3060, RX 6700XT toplarsın. Kalanı monitör alırsın. Ya da biraz dengeleyip 20k bandından başlayan hazır sistemler mevcut. Bu hazır sistemlerde RX6800, RTX 3070 Ti vb. kartlar mevcut. Kalan bütçeye de monitör alırsın. Ama senin bu bütçeyle 11 yıllık işlemciyle topladığın sistemin çok dengesiz. Farkında olmadan kazık yemişsin yani.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemciniz gtx 750 ti ekran kartı yukarısını beslemez. Bırak laptop işlemcisi herkes birinci nesil i serisi işlemcilerle güçlü ekran kartı kullanmak ister. Darboğaz olayını bir araştırın. E6500 gtx 750 ti ile açamadığım mafia 3 oyunu işlemciyi intel core quad 9400 yapınca anca açabilmişti. Darboğaz kaçınılmaz bir gerçektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı