Satılık %25 indirimli Steam bakiyesi

@CS Relboron
Steam hesabında 100'den fazla oyun vardı. Çalıntı kredi kartı kullanması hesabın ceza almasına neden olacağı için kullanacağı aklıma gelmedi. Çalıntı kredi kartı kullanan kişiler bu yüzden yeni hesap açıp o hesap üzerinden oyun alıyor. Kısacası Steam hesabının seviyesine ve satın alınmış oyunlara güvenip aldım.
Oyunlarımın çoğunu bu şekilde alıyorum ve alırken oyun atan hesaba bakıp karar veriyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşla konuştum Steam hesabının dolandırıcılık şüphesiyle ban yediği söylüyor, herkese parasını geri yollayacağını belirtti. Ne kadar doğrudur bilemem ama. Ben de ilk kez arkadaşla ticaret yapıyorum. Şimdilik bence biraz sakin olalım, doğru söylüyor olabilirde.

Son düzenleme:
@Bilinmeyen1
Dediğiniz gibi şu an beklemekten başka yapacak bir şey yok. Giden para fazla değil ama dolandırılma hissi insanı üzüyor.
Discord'dan yazdım ama mesaj yazmadı. Siz nereden ulaştınız?

@CS Relboron
Steam hesabında 100'den fazla oyun vardı. Çalıntı kredi kartı kullanması hesabın ceza almasına neden olacağı için kullanacağı aklıma gelmedi. Çalıntı kredi kartı kullanan kişiler bu yüzden yeni hesap açıp o hesap üzerinden oyun alıyor. Kısacası Steam hesabının seviyesine ve satın alınmış oyunlara güvenip aldım.
Oyunlarımın çoğunu bu şekilde alıyorum ve alırken oyun atan hesaba bakıp karar veriyorum.

Arkadaşla konuştum Steam hesabının dolandırıcılık şüphesiyle ban yediği söylüyor, ne kadar doğru bilemem ama hesabımı açtırır açtırmaz tekrar gönderim sağlayacağını belirtti. İnşallah doğru söylüyordur. Banka gönderim kayıtlarınızı ve konuşmalarınızı, delil sayılabilecek herhangi bir şeyi silmeyin bence şikayet edecekseniz. Ben birkaç gün bekleyeceğimi söyledim ama bir cacık çıkmaz ise işlemleri başlatacağım. Durduk yere iş çıktı başımıza, eğer forumda da böyle satış platformu açıyorsanız buna göre satıcının bilgilerini ne bileyim önlemini alında satış yaptırın. Böyle mağdur olacak olan varsa böyle bir konu başlığını koymayın daha iyi.
Tekrar geçmiş olsun hocam, önceki yorumumda dediğim gibi geri dönüş yapar mı diye bu sebeple söyledim, olabilir belki kendisinin de istem dışında yaşanmış bir olaydır. Fakat her ne olursa olsun insanı soğutan bir durum. Umarım iki taraf içinde iyi sonuçlanır.

@Bilinmeyen1
Dediğiniz gibi şu an beklemekten başka yapacak bir şey yok. Giden para fazla değil ama dolandırılma hissi insanı üzüyor.
Discord'dan yazdım ama mesaj yazmadı. Siz nereden ulaştınız?

Hocam Discord üzerinden konuştum arkadaş ile Steam üzerinden ban yediğini söylüyor, SS ile ban yediğine dair kanıt da attı. Arkadaş dün çok samimi bir yaklaşım sağladığı için ve şimdi de geri dönüş sağladığı için doğru söylüyor olabilir. Dolandırıcı olsa Discord üzerinden şimdi bana açıklama yapmazdı diye tahmin ediyorum. Umarım yanılmıyorumdur ama şimdilik güvenmeyi tercih ediyorum. Ayrıca arkadaş forumdan da engellenmiş ve kendini açıklayamamış. Bana bu konuyu açıklığa kavuşturur musun diye de ricada bulundu.

Edit: Arkadaşlar, arkadaş ile tekrar konuştuk. 2-3 gün müsaade etmenizi rica etti. Paralarınızı geri göndereceğini belirtti.

Son düzenleyen: Moderatör:
Technopat yetkililerine öncelikle 1 ay olarak verilen cezayı iptal ettikleri için teşekkürlerimi sunarım. Akşam vakti durduk yere aldığım bu ban yüzünden hepinizin rahatsızlık duyduğunu biliyorum çünkü ben de henüz o rahatsızlığı yaşamaktayım. 2038 yılına kadar ban yedi hesap ve gereken kart bilgilerimi, fatura adresimi ve diğer istenen bilgileri verdim bekliyorum. Biliyorum sizleri suçlayamam o an hepinizin gözünde dolandırıcı gibi bir hal almıştım ve belki de hala aynı şekildedir bilemiyorum. Bana sadece 2 gün civarında mühlet vermenizi rica ediyorum, Steam'den herhangi bir dönüş alamazsam paralarınızı tek tek ibanlarınıza kuruşu kuruşuna yollayacağım. Verilen rahatsızlıktan dolayı özür diler, iyi geceler dilerim.
1711219800561.png

Steam hesabım kalıcı ban yemiş kendimi kanıtlayamadım Steam destek hattına. Yapacak bir şey yok sağlık olsun oyun satımı yaptığım arkadaşlar Discord üzerinden iletişim kursun paralarını iade edeyim.

Son düzenleme:
Arkadaş paramı geri gönderdi. Dolandırıcı falan değildir. @RowIinq Özür dilerim hocam, dinlemeden etmeden başınıza gelenleri bilmeden direk yargılamış oldum. Hakkını helal et.
Sağlık olsun böyle durum ile karşı karşıya kaldığınız için özür dilerim.

1 2 kişi daha vardı galiba satış yaptığım, onlar da iletişime geçsin onların parasını da yollayayım.

Yeni konular

Geri
Yukarı