25 metre Ethernet kablosu sıkıntı çıkarır mı?

Yer
Hatay/Antakya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RTX 4060 LAPTOP GPU i7-13650HX CPU 16GB 4800MHZ DDR5 RAM 512GB NVMe M.2 SSD
Arkadaşlar merhaba,

Evdeki internet kablosuz bir şekilde 80Mbps, 18ms veriyor. Ben bu interneti 25mtlik CAT6 etharnet kablosu ile PC'ye bağlayacağım. Kablonun 25mt olması sıkıntı çıkarır mı ya da internet hızında belli oranlarda değişim oluyor mu? Bu konu hakkında pek bir fikrim yok. Teşekkürler.

Arkadaşlar merhaba,

Evdeki internet kablosuz bir şekilde 80Mbps, 18ms veriyor. Ben bu interneti 25mtlik CAT6 etharnet kablosu ile PC'ye bağlayacağım. Kablonun 25mt olması sıkıntı çıkarır mı ya da internet hızında belli oranlarda değişim oluyor mu? Bu konu hakkında pek bir fikrim yok. Teşekkürler.

CAT6 olduğu için herhangi bir sorun çıkarmayacaktır. İçiniz rahat olsun.

Çok yüksek bir fark olmasa da biraz düşürür

CAT6 100Mt'ye kadar verim kaybı yaşatmaz hocam. 25Mt'de herhangi bir kayıp olmayacaktır.

Arkadaşlar merhaba,

Şahsen 1yıldır 25m CAT6 kullanıyorum no problem

Yanıtlar için çok teşekkür ederim. Kablo ile kullanacağım.

Şahsen 1yıldır 25m CAT6 kullanıyorum no problem.

Hocam siz kullandınız diye sorayım dedim normal Wi-Fi ile aldığınız Mbps ile etharnet ile aldığınızda fark var mı?

Yanıtlar için çok teşekkür ederim. Kablo ile kullanacağım.

Hocam siz kullandınız diye sorayım dedim normal Wi-Fi ile aldığınız Mbps ile etharnet ile aldığınızda fark var mı?

Ee şöyle söyleyeyim o tamamen donanımınızla ilgili ama genelde CAT6 ve üstü kablolarda kablolu bağlantı daha iyi oluyor lakin anakartınızda veya başka bir doanımınızda WI-FI6 varsa muhtemelen aynı olur. Tabii aldığınız internetede bağlı eğer 100Mbps üstü alıyorsanız CAT 7 kullanın.

Ee şöyle söyleyeyim o tamamen donanımınızla ilgili ama genelde CAT6 ve üstü kablolarda kablolu bağlantı daha iyi oluyor lakin anakartınızda veya başka bir doanımınızda WI-FI6 varsa muhtemelen aynı olur. Tabii aldığınız internetede bağlı eğer 100Mbps üstü alıyorsanız CAT 7 kullanın.

Yani olası bir performans farklılığı durumunda muhtemelen kablosuz kabloludan daha kötü olacaktır

Yani olası bir performans farklılığı durumunda muhtemelen kablosuz kabloludan daha kötü olacaktır.

Hocam PC ile test etmedim ancak modem odaya uzak şu an baktım Wi-Fi 6 var sanırım eke de bırakırım görseli ama sanırım kablo kullanmam daha mantıklı olacak.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20230618_003103_com.huawei.browser.jpg
    Screenshot_20230618_003103_com.huawei.browser.jpg
    95,4 KB · Görüntüleme: 20
Hocam PC ile test etmedim ancak modem odaya uzak şu an baktım Wi-Fi 6 var sanırım eke de bırakırım görseli ama sanırım kablo kullanmam daha mantıklı olacak.

Evet WI-FI6, kablolu klluanmanız daha mantıklı olacaktır. Lakin ondan önce bir hız testi yapın eğer fiber altyapınız varsa 1000MBPS falan alıyorsunuzdur CAT 6'lar galiba Max 100Mbps verebiliyor. Durduk yere 1000'den 100e düşmeyin. Tabii eğer fiber altyapınız yoksa benim gibi fazla düşünmeye gerek yok

Geri
Yukarı