25 W hızlı şarj destekleyen cihazı 10W adaptörle şarj etmek cihaza zarar verir mi?

berat bilen

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
S21 FE satın aldım. İçinden adaptör çıkmıyor hızlı şarj için adaptörüm var fakat bilgisayar için kullanıyorum ve tak çıkar yapmak zor oluyor. Yatmadan önce eski adaptörle şarja koyarsam bataryaya zarar verir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
S21 FE satın aldım. İçinden adaptör çıkmıyor hızlı şarj için adaptörüm var fakat bilgisayar için kullanıyorum ve tak çıkar yapmak zor oluyor. Yatmadan önce eski adaptörle şarja koyarsam bataryaya zarar verir mi?
Zarar vermez, 30 kilo kaldırabilen biri 10 kilo kaldırırsa da sorun olmaz mesela. Ancak 100 kiloyu 30’lu şekilde götürmekten daha yavaş sürer.

25W üstü bir adaptör de kullansanız o cihazın adaptörden çekeceği güç bellidir. Ben bazenleri Macbook adaptörü ile iPhone'umu şarj ediyordum. (96W) Belki ısındırır ancak zarar vermez.

25W hızlı şarj destekleyen A71 telefonumda 10W Apple tablet adaptörü kullanıyorum tavsiye ederim. 25W ile 10W arasında 0'dan 100'e sadece 20dakikalık fark var üstelik şarj esnasında batarya çok az ısınıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı