33W şarj aleti 10W ile şarj ediyor

Telefonum Xiaomi Note 10 Pro tam 33 watt ile şarj ediyor.
Sanırım önümüzdeki hafta önerdiğiniz aleti alıcam. Power delivery 3.0 ve quick charge 4.0 destekliyormuş ki araştırdığım kadarıyla benim telefonumun tam verimde şarj olması için bu standartların sağlanması gerek. Yalnız kutudan kablo çıkmıyor. Siz kablo olarak ne kullanıyorsunuz?

Sanırım önümüzdeki hafta önerdiğiniz aleti alacağım. Power delivery 3.0 ve quick charge 4.0 destekliyormuş ki araştırdığım kadarıyla benim telefonumun tam verimde şarj olması için bu standartların sağlanması gerek. Yalnız kutudan kablo çıkmıyor. Siz kablo olarak ne kullanıyorsunuz?

Kablo konusunda çok teknolojik yeri gezdim USB'a da 27 watt a kadar verebiliyor 33 watt sadece Type-C çıkışı veriyor. Şansıma telefoncudan 30 TL'ye aldığım kablo nasılsa 33 watt verdi arada çok ısınıp git gel yapıyor kablo size orijinal kablo tavsiye ederim. :D

Kablo konusunda çok teknolojik yeri gezdim USB'a da 27 watt a kadar verebiliyor 33 watt sadece Type-C çıkışı veriyor. Şansıma telefoncudan 30 TL'ye aldığım kablo nasılsa 33 watt verdi arada çok ısınıp git gel yapıyor kablo size orijinal kablo tavsiye ederim. :D
evet 27w sınırı yüzünden type c kablo bakıyorum ben de, 2-3 hafta önce kullanmadığım type c kabloyu da nasılsa kullanmam diye arkadaşıma vermiştim bi de...

Xiaomi MDY-11-Ez şarj aleti kullanıyorum. Şarj aleti 33W, cihazım da 33W ama Electron uygulamasıyla bakınca 10W ile şarj ettiğini görüyorum. Zaten telefonu diğer kullanan insanların yorumlarına da baktım ve telefonumun normalden daha yavaş şarj olduğunu fark ettim. Telefon Nothing Phone (1) bu arada. Cihazın redditine baktığımda Power Delivery 3.0 desteklemesi lazım falan dediler de bu yazıyı çoğu şarj aletinde görmüyorum ben. Kablo sorunlu olabilir diyen var kablo da bu ve sorunlu olduğunu sanmıyorum. Sizce sorun nedir? https://www.amazon.com.tr/dp/B014XG...oding=UTF8&psc=1&ref=ppx_pop_mob_b_asin_title

Electron uygulaması bence saçmalık. 33W şarj adaptörümü 8W gösteriyor. Adaptör 5 dakikada %10 şarj ediyor ama uygulamada 8W. Hızlı şarj özelliği olmayan replika bir şarj adaptörü ile electrona girdim 1W gösterir hatta 0.5 falan gösterir diye düşündüm şok geçirdim 6W gösteriyordu. Telefonu şarj bile etmeyen bir adaptör benim orijinal 33W adaptörüm ile aynı düzeyde ediyordu uygulamaya göre. 33W adaptör ile en fazla uygulamada 20w gözüktüğünü gördüm. 22.5w adaptör ile de en fazla 16 gözüktü. 18W destekleyen bir xiaomi cihazda da hem 33 hem 18W adaptör ile denedim 11w gösterdi.

Yeni konular

Geri
Yukarı