25 yaş avukatlığa başlamak için çok geç mi?

Emiroo

Hectopat
19 yaşındayım bu sene 3.kez hazırlanacağım. Hedefim derece yapmak ve hukuk istiyorum ancak mesleğe başladığımda 24 25 yaşında olacağım çok mu yaşlı oluyorum? Değer mi? Bu aralar buna takmış durumdayım.

19 yaşındayım bu sene 3.kez hazırlanacağım. Hedefim derece yapmak ve hukuk istiyorum ancak mesleğe başladığımda 24 25 yaşında olacağım çok mu yaşlı oluyorum? Değer mi? Bu aralar buna takmış durumdayım.

Bence çok yanlış düşünüyorsun.
Her zaman bir çıkış yolu vardır ve hiçbir zaman geç değildir.

Olmuyorsun kardeşim, hayallerinizi bu kadar daraltmayın. Yapmak isteyen 50 yaşında bile yapıyor. 50 yaşında öğretmen olarak işe başlayan var bu sene. Yeter ki yapmak isteyin.
Bunlar bizim neslimizin düpedüz sorunları. Ben şuan 21 yaşındayım 2018'de üniversiteye başladım 20 Kasım 2000 doğumluyum. Benim 7 yıldır Atanamamış Tarih Öğretmeni abimi göre-göre gittim Edebiyat yazdım. Edebiyat okuyorum, bu sene de son sınıfım. Yani bu küçük detaylara takıla-takıla saçma sapan bölümlerde kaybedilen 2-4 seneni iyi düşün taşın.
İstediğin her şeyi yapabilirsin. 24-25 yaş mesleğe başlamak için geç olduğunu düşündüğünde 50 yaşında atanan öğretmen gelsin aklına. Saygılarımla babayiğit.

Çok takıntılı bir insanım ancak buna ben bile takılmazdım. Kuzenim 28 yaşında avukatlığa adım attı ve yani hiçbirimizin çevresinde böyle bir düşünce bile olmadı, kendisinde de olmadı. 24-25 yaş erken bile bu arada, o yaşlarda mezun olmayı başarabilirseniz helal olsun.

Geç değil bence aksine o yaş aralığında daha fazla olgunlaşmış oluyorsunuz. Hukuk bölümü nasıl işliyor bilmiyorum ama demeyim konusundaki eksikliğinizi stajlarla kapatabilirsiniz belki.

Buradaki temel yanılgı herkesin 17'sinde üniversite kazanıp 21'inde işe başlayıp hayata atıldıgını sanmanız.

Yeni neslin sorunu bu.
Çünkü sosyal medya ve internette pompalanan düşünce bu 25'inde gençlik biter.

30'unda hayat biter vs. Bir sürü negatif enerji yayan abuk subuk yorumlar. Mesela ekşi sözlük bu tür başlıklarla dolu.

Hayır arkadaşım yanılıyorsun.
Sen 25 yaşına geldiğinde iş bitmiş olmuyor.
Aslında ümidini kaybettiğinde iş bitmiş oluyor.

Buradaki temel yanılgı herkesin 17'sinde üniversite kazanıp 21'inde işe başlayıp hayata atıldıgını sanmanız.

Yeni neslin sorunu bu.
Çünkü sosyal medya ve internette pompalanan düşünce bu 25'inde gençlik biter.

30'unda hayat biter vs. Bir sürü negatif enerji yayan abuk subuk yorumlar. Mesela ekşi sözlük bu tür başlıklarla dolu.

Hayır arkadaşım yanılıyorsun.
Sen 25 yaşına geldiğinde iş bitmiş olmuyor.
Aslında ümidini kaybettiğinde iş bitmiş oluyor.
Elinize sağlık hocam. Türk insanı ne kadar başarısız olursa, çevresine de aynı başarısızlığı entegre etmeye çalışıyor. Yok 25'te evlenilmez geç, yok 18 de evlenilmez erken. Yok onu deneme batarsın, şuraya gitme, şunu yapma. Sizene ulan milletin hayatından? 3 kuruş bir hayatımız var vesselam bırakın da yaşayıp görelim, sonra da gözlerimizi hiç açılmayacak şekilde kapatalım.

Geri
Yukarı