250-300TL Bandında Alınabilecek Klavyeler

Kısa bir süredir K83 kullanıyorum ve fazlasıyla memnun etti beni.

Şahsen ışıksız ortamda bilgisayar ekranına bakmak rahatsız ediyor beni. Bu yüzden RGB sadece gösteriş benim gözümde. İki model arasındaki tek fark ışıklandırmaysa eğer almanızı tavsiye ederim.

Gigabyte K85 maalesef Cherry MX Red anahtarlara sahip değilmiş. Bu yüzden tamamen soğudum ve K83 veya Trust Cada 890 ikilemine geri döndüm.

*Yanlış okumuşum tamamen.*

Trust modelini almanızı önermem. İlla RGB olsun diyorsanız bence biraz daha para biriktirip Corsair modellerine bakabilirsiniz.

Cherry MX Red anahtar gayet kalitelidir. Neden soğudunuz acaba? K83 de aynı anahtarları kullanıyor. Trust Cada 890 modeli ise bildiğim kadarıyla Outemu Red kullanıyor.

Outemu anahtar almaktansa Cherry almak daha mantıklı. Aradığınız mavi anahtar ise öncelikle şahsen en iğrenç anahtar olduğunu düşünüyorum. Ayrıca bildiğim kadarıyla K83 için de bulunmuyor veya az sayıda var mavi anahtarlı model.
K83 Cherry MX tamam ama K85'te Kalih midir nedir böyle bir anahtar modeli yazıyor. Gigabyte'ın kendi sitesinde de K85'te MX var diye yazmıyor bu yüzden soğudum K85'ten.
*Yanlış okumuşum tamamen.*

Trust modelini almanızı önermem. İlla RGB olsun diyorsanız bence biraz daha para biriktirip Corsair modellerine bakabilirsiniz.
Sırf markası Gigabyte diye 300TL'nin üzerine çıkacaktım. Sanırım hem mekanik hem ucuz olan marka ve modellere döneceğim. Geçen internet kafede Gamepower'ın mekanik klavyesini kullandım gerçekten aklım kaldı bakalım ne bulabileceğim.
Başka önerileriniz var mıdır acaba?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı