250-400 TL mouse önerisi

YAnil

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar,
Çok araştırdım, kafam çorba oldu. Rocket Jump Ninja’dan baktım mouse çeşitlerine.
Logitech G403, SteelSeries Rival 3falan düşünüyorum.
Elim 21L 10W. Fingertip grip tutuş.
Logitech G602 kullanıyordum, bozuldu. Fiyatı 600 civarı olmuş, zaten alınmaz eskidi.
CoD MW ve Warzone oynuyorum. Long Shot Killer'da adamı takip etmek çok önemli, o yüzden sensörü iyi bir şey olmalı.

Rival 3 alabilirsiniz. Kaliteli, ben beğeniyorum. Bloody A9081 Oyuncu Mouse + Mouse Pad (Bloody A90 M.Core Fiyatı buna da bakabilirsiniz. Ben neredeyse 5 yıldır kullanıyorum. Sensörü, ışıkları vs. halen iyi. Yanlarında aşınma oldu ona yapacak bir şey yok. Yakın zamanda değiştireceğim ve yine aynı modeli alacağım. Çok alıştım tavsiye ederim. Ama tavsiyem Rival 3 almanız. Daha iyi.

Fingertip kullaniyorum, Razer Mamba TE kullaniyordum ve bozuldugu icin degistermeye karar verdim. Agirlikli olarak CSGO oynadigim icin profesyonel oyuncularin kullandigi Zowie markasinin tum modellerini inceledim. S serisi pahali oldugu icin eledim. Gameekstra'nin magazasina gidip FK ve EC serisinin modellerini tek tek denedim. Benim de elimin buyuklugu sizinki gibi, o yuzden FK1 aldim. Ikinci el bulmakta zorlanabilirsiniz, genelde FK2 satiyorlar (FK1'in daha kucuk versiyonu). Ben kesinlikle memnunum, Gameekstra'daki adama 400'e indirebilir misiniz diye sorunca kabul ettiler. Markayi biliyorsaniz sensorunun kaliteli oldugundan supheniz yok demektir, 3310 sensorunu kullaniyolar. Ama gene de kendiniz gidip denemenizi oneriyorum.

Fingertip kullaniyorum, Razer Mamba TE kullaniyordum ve bozuldugu icin degistermeye karar verdim. Agirlikli olarak CSGO oynadigim icin profesyonel oyuncularin kullandigi Zowie markasinin tum modellerini inceledim. S serisi pahali oldugu icin eledim. Gameekstra'nin magazasina gidip FK ve EC serisinin modellerini tek tek denedim. Benim de elimin buyuklugu sizinki gibi, o yuzden FK1 aldim. Ikinci el bulmakta zorlanabilirsiniz, genelde FK2 satiyorlar (FK1'in daha kucuk versiyonu). Ben kesinlikle memnunum, Gameekstra'daki adama 400'e indirebilir misiniz diye sorunca kabul ettiler. Markayi biliyorsaniz sensorunun kaliteli oldugundan supheniz yok demektir, 3310 sensorunu kullaniyolar. Ama gene de kendiniz gidip denemenizi oneriyorum.
FK1 piyasada kalmadı ki baktım da ona da bulamadım
Rival 3 alabilirsiniz. Kaliteli, ben beğeniyorum. Bloody A9081 Oyuncu Mouse + Mouse Pad (Bloody A90 M.Core Fiyatı buna da bakabilirsiniz. Ben neredeyse 5 yıldır kullanıyorum. Sensörü, ışıkları vs. halen iyi. Yanlarında aşınma oldu ona yapacak bir şey yok. Yakın zamanda değiştireceğim ve yine aynı modeli alacağım. Çok alıştım tavsiye ederim. Ama tavsiyem Rival 3 almanız. Daha iyi.
Şu an o Bloodynin eski versiyonu a4tech x7 XL-740k kullanıyorum çekmece mouse u :D sensörü falan iyi değil. 3366 3310 falan olsa çok iyi olur. ondan kafam logitech e gidiyor biraz

Logitech G305 nasıl acaba hem de kablosuz.
Arkadaşa aldık biraz küçük geldi eline. Normal boyutta eli var kücük ya da büyük değil ama tutuştan pek memnun değilmiş.

Şu an düşündüğüm modeller G403, Steelseries Sensei 310 ve Rival 310
ama sanırım logitech batağına bir daha düşeceğim
Ben de o modeli merak ediyorum.

Arkadaşa aldık biraz küçük geldi eline. Normal boyutta eli var kücük ya da büyük değil ama tutuştan pek memnun değilmiş.

Yani Logitech G102'yi seven onu da sever sonuçta aynı kasayı kullanıyor diye biliyorum. Genelde çok satan ve memnun olunan bir mouse G102. Tabi bazen çift tıklama sorunu oluyormuş.

G305'de hero sensör kullanılıyormuş bu da G Prodaki sensör diyorlar. Ancak biraz daha ucuzlamadan almayı düşünmüyorum 300 350 arası olursa alabilirim yoksa fazla geliyor bana fiyat olarak.

Arkadaşının el ölçülerini merak ettim. Aslında yollayabilirse çok iyi olur. Aynı ölçüde olanlar varsa belki tercihlerinde bir fayda sağlar. Vatan bilgisayara gidip G102'yi incelemiştim. Fena değil gibiydi. Ancak kısa süreli incelemeler ile evde uzun süreli inceleme arasında çok fark oluyor.

Kablosuz olması açıkçası ilgimi çekiyor. Şöyle bir ürün de var ama biraz daha pahalı. Belki iyi bir indirim gelirse tercih edilebilir mi bilemiyorum.

Ben de bir süredir G403 ya da benzer ergonomiye sahip bir mouse araştırıyorum. G403'ün tutuş hissiyatının çok iyi olduğu söyleniyor ancak çok ağır ve kalın bir örgülü kablosu varmış herkes ondan şikâyetçi.

Sensei 310 ise simetrik bir yapıya sahip olduğundan ve arka kısmının genişliği nedeniyle çok ergonomik durmuyor. Özellikle uzun süreli kullanımda rahatsızlık yaratabilir.

Rival 310'un da arka kısmı geniş ancak sağ el için tasarlandığından daha ergonomik duruyor.

Rival 3 ise hemen hemen G102/305 boyutunda, 21L için küçük bir mouse.

Bunlara ek olarak Razer DeathAdder Elite ve Razer DeathAdder V2 de düşünülebilir. Razer ise ergonomi ve sensör bakımından iyi ancak malzeme kalitesi hakkında olumsuz yorumlar var.

Ben de bir süredir G403 ya da benzer ergonomiye sahip bir mouse araştırıyorum. G403'ün tutuş hissiyatının çok iyi olduğu söyleniyor ancak çok ağır ve kalın bir örgülü kablosu varmış herkes ondan şikâyetçi.

Sensei 310 ise simetrik bir yapıya sahip olduğundan ve arka kısmının genişliği nedeniyle çok ergonomik durmuyor. Özellikle uzun süreli kullanımda rahatsızlık yaratabilir.

Rival 310'un da arka kısmı geniş ancak sağ el için tasarlandığından daha ergonomik duruyor.

Rival 3 ise hemen hemen G102/305 boyutunda, 21L için küçük bir mouse.

Bunlara ek olarak Razer DeathAdder Elite ve Razer DeathAdder V2 de düşünülebilir. Razer ise ergonomi ve sensör bakımından iyi ancak malzeme kalitesi hakkında olumsuz yorumlar var.
Evet iyice araştırdıktan sonra g403 ün ve 310un bana göre olmadğına karar verdim. G502 Hero ya da Rival 600 düşünüyorum. Ama g502 alacağım sanırım.

Geri
Yukarı