250-500 GB hard disk önerisi

Bütçeniz ne kadar.

F/P olarak PNY CS900 öneririm bende kullanıyorum 1 ay oldu hız düşüşü vs yaşamadım fiyatı da 440 TL civarı sanırım.(240 olanın)

500'lük SATA olarak yine CS 900 öneriyorum bir bakın bence hocam.

Daha kaliteli bir SATA arıyorsanız fiyatlar artabilir arkadaşlar ona göre öneride bulunsun.

Laptopunuzda M.2 desteği varsa M.2 alın 200-300 TL daha koyup üstüne 500 GB M.2'lerde uygun fiyatlı modeller var.

@Paper.C hocam laptopta 90 GB boş alan var yakın zamanda GTA 5 ve Battlefield 1 indireceğim o yüzden 240 GB yeterli benim için. Bütçe ise ortalama 500 TL. Bir de ben bu tarz monte işlerinden anlamadığım için kendimiz evde takabilir miyiz yoksa bilgisayarcıya mı götürmemiz lazım?

420 TL şu anda.

Laptop için tak çalıştır şeklinde diye biliyorum arada bir aparat daha gerekebiliyor kimi laptoplarda laptopundaki HDD'nin takılı olduğu yuvanın resmini atarsan yardımcı olmaya çalışayım.

Bilgisayarcıya gitmeye bence gerek yok laptopu sökmeyi takmayı bilmiyorsanız internette modelin adını aratın söküm videoları vardır internette oradan bakarak sökersiniz.

İsterseniz bilgisayarınızın modelini yazın bende bakmaya çalışayım.

Bu da 500'lük olan arada 200 TL fark var farklı sitelerden alırsanız daha ucuza gelebilir.

Son düzenleme:
@Paper.C hocam peki ekstra bir laptop içinde kurulum yapmamız gerekir mi yani direkt taktığımızda çalışır mı?

Windows kuracaksınız içine hocam çalışması için satın aldığınızda konu açın Windows kurulumu yapmayı bilmiyorsanız orada yardımcı olurlar basit bir işlem.
Hocam size attığım SATA SSD'nin 240 lığına sahibim 1-1.5 ay kullandım 2-3 kere format attım(SSD'den kaynaklı değil sitemimi yükselttim sıfır kurulum yaptım) bu sürede hız değerleri hala yüksek.

1671911336022.png

İkinci resim ilk aldığımdaki hızı https://www.technopat.net/sosyal/eklenti/1670526772533-png.1597161/

Son düzenleme:
@Paper.C peki bunun yerine SSD taksam daha iyi olur mu? Biraz araştırdım, genel olarak SSD daha hızlı ama daha az ömrü var diyorlar. Zaten beni 4-5 sene götürsün yeter. Bir de sanırım SSD laptop un yanından takılıyordu hiç sökme işlemi yok diye biliyorum. Laptop iki yıllık, daha hiç içini açmadım o yüzden biraz tereddüt içindeyim.

SSD zaten size önerdiğim bunu HDD diskinin yerine takabiliyorsunuz siz laptopunuzun modelini yazın bana bakıp size yardımcı olayım.

Yeni konular

Geri
Yukarı